Звіт директора школи за 2021 - 2022 н.р.

Звіт директора школи за 2021 - 2022 н.р.

 

Звіт директора Сасівського ЗЗСО І - ІІІ ст. за 2021 - 2022 навчальний рік

Про підсумки роботи педагогічного колективу за минулий 2021 - 2022 навчальний рік та завдання на 2022 – 2023 навчальний рік.

 

Загальна середня освіта є основною ланкою в становленні й розвитку молодої особистості, у формуванні її характеру, патріотичних рис, громадянської позиції. Тому не випадково серед головних показників людського розвитку, покладених ООН в основу оцінювання суспільного прогресу, один з індексів відображає стан освіченості нації, доступу громадян до якісної освіти.  

Відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Концепції Нової української школи, інших основоположних освітянських документів педагогічний колектив Сасівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів спрямовував свою діяльність на забезпечення умов для надання якісної освіти, розкриття інтелектуального та творчого потенціалу дітей, формування ключових життєвих компетентностей, самореалізації та інтеграції школярів у соціокультурний простір.

2021 – 2022 навчальний рік, як і всі попередні, мав свої особливості та випробовування, мабуть, найважчі та найскладніші, які тільки можуть бути:

-        Це рік, коли всі учні початкової школи перейшли до «Нової української школи», і навчатимуться 12 років за новою інтегрованою методикою навчання. Таких учнів в закладі 99 ;

-        це рік  введення  нових Державних стандартів в 8 – ому класі основної школи  згідно яких в навчальні плани внесено ряд нових предметів;

-        це рік розгулу по всьому світу COVID – 19, який примусив все людство ізолюватись, закритись на карантин і ввести в освітній процес елементи дистанційного навчання.;

-        і найстрашніше, що з 24 лютого в Україні оголошено воєнний стан, у зв’язку з віроломним нападом на нашу Батьківщину східного сусіда. Однак навчання продовжилось дистанційно, а з 23 травня випускники старшої та основної школи перейшли на очну форму навчання.  

      Сасівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів за рішенням третьої сесії восьмого скликання Королівської селищної ради за № 45 від 30 грудня 2020 року є комунальною власністю Королівської селищної ради Берегівського району Закарпатської області. Управління та фінансування закладом з 1 січня 2021 року  здійснюється відділом освіти, молоді, спорту та туризму Королівської селищної ради. Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1984 році, земельна ділянка, яка належить школі має площу 0,3 га. 

         У 2021-2022 навчальному році освітній процес в школі проводили 30 педагогічний працівник ( з них 2 – є у відпустках по вагітності та пологах і по догляду за дітьми віком до 3 – х років).  В закладі 22-є працівників з числа обслуговуючого персоналу.  Навчання завершили 265 учнів у 13  класокомплектах, середня наповнюваність класів становить 20,2 учнів. Крім того, одна учениця навчався на екстернатній  формі навчання: за 11 клас – Онисько Евеліна Юріївна і 1 учень навчався індивідуально Підперигора Павло – 6 - Б клас.  

      Кадрова політика сучасного середнього загальноосвітнього закладу   будується з урахуванням підвищених професійних вимог до вчителя, що обумовлюється інтенсивністю оновлення, модернізацією всіх компонентів освітнього процесу на всіх ступенях системи освіти і набуває значної актуальності у зв’язку з переходом закладів освіти до нового змісту, структури та терміну навчання. Сучасний загальноосвітній навчальний заклад потребує вчителя – психолога, вчителя – технолога, вчителя – дослідника, який повинен вміти творчо розв’язувати професійні проблеми. Таким чином, основаними завданнями  кадрової політики закладу можна визначити наступні:

-  активізацію та якісне перетворення інноваційної здатності педагогічного персоналу;

-  дбайливе ставлення до старшого покоління вчителів, підтримку їхньої професійної активності;

-  добір вчителів повинен здійснюватись відповідно до розроблених кваліфікаційних вимог;

-   впровадження в навчальний процес нових принципів і методів навчання.

    У 2021-2022 навчальному році штатними працівниками  Сасівський заклад був забезпечений на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педагогічних працівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з сучасною комп’ютерною технікою, бо педагог, який не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам, та не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес з учнями.  По якісному складу педагогічних працівників маємо таку картину: з 30 педагогів  12 (40%) -  мають вищу категорію,  7 (22%) – мають звання «Старший учитель»,  що говорить про значний досвід колективу. 27 вчителів мають вищу освіту, що становить 90 відсотків від загальної кількості. Всі базові дисципліни в школі читають відповідні спеціалісти. Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становить 17.2 год. Приємно, що колектив «молодіє» - 40% вчителів віком до 40 років.

Кадрове забезпечення педагогічних працівників  закладу освіти на 2021-2022 н.р.

 

Всьо

го  педагогічних працівників

Освіта

 Із них

Кваліфікаційна категорія

Інші дані

Вища

Бакалавр

Середня спеціа

льна

Заслу

жений вч.

Вч.ме

тодист

Стар

ший вчит.

Відмінник освіти

Вища

І

ІІ

Спеціаліст

 

9 тарифний розряд (1 бакалавр,3 сер/сп. осв.)

30

26

87%

1

3%

3 10%

-

-

7

-

12 40%

6

20%

5

17%

3  10%

4

 13%

 

     У школі налагоджена чітка система методичної роботи. ЇЇ сітка створена на діагностичній основі. Методична робота з педагогічними кадрами у  2021/2022 навчальному році була спрямована на вдосконалення професійної компетентності кожного вчителя.

     З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, сплановано роботу на рік, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2021-2022 навчальний рік.

     Відповідно до Стратегії розвитку закладу освіти та річного плану роботи школи на 2021-2022  навчальний рік педагогічний колектив продовжив роботу над реалізацією методичної  проблеми школи,  «Сучасні освітні технології навчального закладу як засіб підвищення якості знань учнів, мотивації їх навчання, шлях до створення умов для самопізнання, саморозвитку та самореалізації учасників навчально-виховного  процесу.»

    Для реалізації даної проблеми протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалося багато різних  питань.

- Огляд нормативних, директивних документів, новинок психолого-педагогічної літератури. 

- Організація роботи Школи молодого вчителя. 

- Робота з обдарованими учнями, участь у предметних олімпіадах, конкурсах.

- Вивчення стану викладання  предметів. Моніторинг якості освіти.

- Підготовка  і проведення  ДПА.

- Організація інклюзивного та індивідуального  навчання.

- Методичний  і психологічний супровід  учнів і вчителів у інклюзивному класі.

- Атестація педпрацівників.

- Про проходження курсової підготовки вчителів згідно нового Положення та нових умов.

- Творчі звіти  голів МО та вчителів, що атестуються. Узагальнення передового педагогічного досвіду.

- Підведення підсумків методичної роботи за 2021-2022 н.р. та прийняття рекомендацій щодо організації методичної роботи у 2022-2023 н.р.

На виконання завдань, поставлених перед педагогічним колективом, підготовлено й проведено тематичні педагогічні ради:

-        «Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів в Новій українській школі»                                                                                 (Деяк О.В. – заступник  директора школи з навчально-виховної роботи)

-         «Про охорону праці, особливості роботи та оплати праці працівників закладу освіти під час військового стану».                                      

                                                                     ( Макарова В.М. - директор школи)

-        «Про вибір підручників для 5 - го класу НУШ та допуск до річного оцінювання учениці за  екстернатною  формою навчання»                (Деяк О.В.-заст. директора закладу з навчально-виховної роботи)

           Протягом 2021-2022 н.р. організовано роботу   та методичний супровід шкільних МО вчителів-предметників та класних керівників:

     1. МО  вчителів початкових класів та вихователів  групи продовженого дня (голова  МО Шуба В.І., вч. початкових  класів,  «спеціаліст вищої категорії»);

     2.  МО вчителів суспільно- гуманітарного циклу (голова Кивир С.І., вч. англійської  мови,  «спеціаліст І категорії»);

     3.  МО вчителів природничо-математичного циклу (голова  Русінка Мар. В., вч. біології, хімії, «спеціаліст вищої категорії»);

     4. МО  класних керівників (голова Данило  А.В.,  вч. історії, ЗДВР).

       Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку, підвищення якості знань учнів.

        Згідно Листа МОН України № 1/9 – 141 від 04.03.2020  «Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» та  згідно  з договором, укладеним із Закарпатським ІППО м. Ужгород, усі педагогічні працівники зареєстровані на курси підвищення кваліфікації, а адміністрацією  складено графік  проходження курсової перепідготовки  вчителів у  2021-2022 н.р. Вчителі, які будуть викладати у 5 класі НУШ у 2022-2023 навчальному році,   пройшли  додаткові курси перепідготовки.

           Атестація педагогічних працівників закладу проводилась згідно з перспективним планом роботи. У 2021-2022 н.р.  атестаційною комісією проатестовано  6  педагогічних працівників :

1. Данко Марія Антонівна, вчитель історії і правознавства, підтверджено  кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та звання «старший вчитель».

2. Човбан Віра Іванівна, вчитель математики, підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та звання «старший вчитель».

3. Човбан Наталія Михайлівна, вчитель англійської мови, підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

4. Бучок Наталія Іванівна, вчитель  початкових класів, підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії».

5. Федько Олеся Михайлівна, вчитель української мови, літератури, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії».

6. Бідзіля Сніжана Іванівна, вихователь ГПД, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії».

      Учителі узагальнили свій досвід роботи, ділились здобутками та напрацюваннями.

            Адміністрація закладу відвідувала уроки та позакласні заходи педагогічних працівників, надавала методичну допомогу та рекомендації щодо підвищення  методичного та фахового рівня вчителів.

       У 2021-2022 н.р., вчитель математики Петречко Іван Іванович брав участь у конкурсі «Вчитель року-2022» у номінації «Інформатика».

         Вчителів закладу було залучено до складу журі  ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад: з географії  (Русінка Мир. В.), біології, хімії – (Русінка Мар.В.) фізики, астрономії (Макарова В.М.), трудового навчання, інформатики  (Булеза М.Ю.) з української мови (Деяк О.В., Данко М.Й.),  конкурс з української мови ім. П. Яцика (Федько О.М. та   Деяк О.В.), історії (Данило А.В.,та Данко М.А., математики та інформатики (Петречко М.М. та Петречко І.І.), англійської мови -Кивир С.І.

      Сприяли активізації навчально-виховної роботи в закладі предметні тижні, які проводилися згідно річного плану  закладу,  зокрема:

    З метою популяризації здорового способу життя у вересні 2022 року  проведено Тиждень фізичної культури і спорту, який був присвячений темі: «Здоров'я кожної людини – це його багатство».

   До Всеукраїнського дня бібліотек для учнів 5 класу бібліотекарем Табунщик С.В. проведено  вікторину  "Вивчай і знай свій рідний край".  Проведено посвяту в читачі «Країна казкова - країна книжкова» для учнів 2-го класу та багато інших заходів.

       Вчителі історії Данко М.А. та Данило А.В. провели  брейн-ринг до дня українського козацтва  між 9-А та 9-Б класами.

       Тиждень української мови у старших і початкових класах було проведено в закладі  вчителями української мови та літератури Федько О.М., Данко М.Й. та вчителями початкових класів. Проведено флешмоб «Одягни вишиванку».

    Тиждень природознавства підготували вчителі початкових класів.  На тижні з природознавства виготовляли вироби з природніх матеріалів.    Відгадували загадки про тварин, явища природи, виготовляли проєкти «Рослини нашого краю»,  «Справа для природи», проводились уроки на природі, екскурсії в природу, зробили  виставку – композицій з природніх матеріалів «Дари Осені».

    На тижні мистецтва учні  та вчителі зробили виставку новорічних композицій, іграшок, ялинок та проявили свою творчість. Іграшки були зроблені в різних техніках, а новорічні ялинки з різних матеріалів.

        Під час акції «16 днів проти насилля» в закладі проводилися заходи «Проти насильства в сім’ї», «Про запобіганню торгівлі людьми», до відзначення Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-інфекцією.

         В березні проведений дистанційно  Шевченківський тиждень, де учні показали вміння декламувати вірші Шевченка, малювали малюнки до його творів.

        Предметні тижні та просвітницькі заходи є ефективною формою позакласної роботи. Вони активізують пізнавальну діяльність учнів, сприяють покращенню засвоєння навчальної програми.

     Одним із основних завдань держави у галузі освіти є турбота про здоров’я нації, виховання фізично загартованого підростаючого покоління. Цього року під час дистанційного навчання учні 5-11 та початкових класів брали участь у всеукраїнських онлайн-уроках з фізичної культури під керівництвом Русінка Івана Миколайовича, що сприяє фізичному розвитку, зміцненню здоров'я й загартовуванню організму учнів, підвищенню якості навчальної роботи й виховання дисциплінованості та почуття колективізму.

 У червні 2022 року  вчителем фізичного виховання, Русінко І.М.,  у закладі проведено спортивні змагання до всесвітнього Дня захисту дітей та проведено майстер- клас з надання домедичної допомоги, Газдик О.Ф., сестрою медичною та  ученицями 10-11 класів.

       З метою посилення контролю за якістю знань учнів,   адміністрацією закладу  проведені діагностичні перевірні контрольні роботи в   2- 4  класах за перший та  другий  семестр з української мови та математики.

      Проведено також  моніторинги з української мови та математики у 5 -11 класах на початку та у  кінці навчального року. Підвівши підсумки моніторингу, можна сказати, що дистанційне навчання погіршило результати  навчання учнів, але маємо і високі результати  моніторингу. У 6-А та 6-Б класах маємо  високий рівень з української мови та математики  у таких учнів: Бідзіля Домніка, Левдар Домініка.  У 7-11 класах також є учні, які написали  перевірні роботи   з математики та української мови  на   високий  рівень:  Онисько Яна, Матій Йосип, Данко Каріна, Данко Богдана, Філей Ганна. 

    Ефективною формою роботи з обдарованими учнями є різні конкурси та олімпіади, Всеукраїнські інтерактивні конкурси,  що проводяться з метою пошуку талановитих школярів, розвитку здібностей та розкриття їхнього творчого потенціалу.  72% від загальної кількості  учнів у ЗО брало участь у І етапі  Всеукраїнських предметних олімпіад і 12%  брало участь у ІІ етапі  Всеукраїнських предметних олімпіад.

      На підставі протоколів засідань журі про підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін маємо  такі результати:

1. Лугош Олена – учениця 10 класу посіла ІІІ місце з англійської мови;

2. Данко Богдана –  учениця 8  класу посіла ІІІ місце з інформаційних технологій;

3. Онисько Яна -  учениця 7 класу посіла  ІІІ місце з української мови та літератури;

4. Філей Ганна –  учениця 10 класу посіла  ІІІ місце з української мови та літератури;

5. Левдар Домініка -  учениця 6 класу посіла ІІІ місце з математики;

6. Матій Йосип -   учень 8 класу посів ІІ місце з трудового навчання

7. Шестак Дарина –  учениця 10  класу  посіла ІІІ місце з трудового навчання;

8. Чейпеш Павло  - учень 10 класу ІІІ місце з трудового навчання;

9. Човбан  Вадім – учень 11 класу ІІІ місце з трудового навчання;

10. Філей Ганна – учениця 10 класу посіла ІІ місце з історії;

11. Данко Богдана – учениця 8 класу, посіла  ІІІ місце з історії.

    Маємо  також переможців  у районному етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика.:

1.  Вамош Магдалина,  уч. 3 класу  – посіла І  місце  у районному етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

2. Шестак Олександра, уч. 3 класу  – посіла ІІ  місце  у районному етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

3. Федько Максим,  уч. 5 класу  – посів  ІІ місце  у районному етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

4. Левдар Домініка, уч. 6-А класу – посіла І місце у районному етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

5. Бідзіля Домніка, уч. 6-Б класу – посіла ІІІ місце у районному етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

6.  Онисько Яна,  уч. 7 класу  – посіла  І місце  у районному етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

7. Данко Каріна, уч. 7 класу – посіла ІІ місце у районному етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

      Учні закладу  брали  участь у Всеукраїнських міжнародних конкурсах: з інформатики “Бобер – 27 учнів і є високі результати. Через військові дії  у нашій країні не змогли взяти участь у конкурсах з біології “Колосок”,  з  української  мови  «Соняшник», з  математики « Кенгуру» , з історії «Лелека».

     Через військові дії  в Україні, у закладі освіти навчалися  12 учнів, які  отримали супровідні листи з оцінками у свої ЗО,  а двоє учнів, переведені на наступний рік навчання: Фадеєв Максим до 9 класу, Коваленко Богдан до 11 класу нашого закладу. Діти з цих сімей за кошти державного бюджету, мали змогу оздоровитися у дитячих оздоровчих таборах нашої області.  

     З 21.01 по  08.02 (для 1-11 класів) у зв’язку із  загальнонаціональним карантином,  за рекомендаціями МОН України  в закладі організовано освітній процес  із застосуванням технологій дистанційного навчання. Через  військові дії в Україні,  згідно наказу МОН України заклад освіти з 21 березня до   20 травня навчався за дистанційно формою навчання. З  23 травня - за змішаною формою навчання: учні 9, 11 класів навчалися  в закладі освіти, всі інші – дистанційно.

      Вчителі  закладу освіти працювали на платформах  Google classroom, Naurok,  «Мастер-тест»,  «Всеосвіта» та вели онлайн уроки на платформах ZOOM та  MEET. Учні  виконували тести,   письмові роботи, брали участь в усних формах контролю (усний переказ, читання напам'ять віршів та прозових текстів,  виконували презентацї та захист проєктів  із використанням відеоінструментів.  Звичайно ефективність засвоєння навчального матеріалу на  дистанційному навчанні  є набагато нижчою,  ніж на  звичайних уроках. Не всі вчителі  та учні забезпечені  технічними засобами навчання, немає комп’ютерів та ноутбуків. Не у всіх дітей є доступ до  хорошого швидкісного Інтернету.

       Відповідно до наказу МОН  України від  28  лютого 2022 року № 232,  учнів 4-х та 9-х класів у 2021-2022 навчальному році звільнено від державної підсумкової атестації (ДПА).

       24.03.2022 року Верховна Рада України  ухвалила Закон України № 2157-ІХ, який звільнив учнів 11-х класів  у 2021-2022 н.р.  від проходження ДПА. 

       У  закладі організовано навчання  і супровід команди підтримки для   двох учнів з особливими освітніми потребами:  Шестака Станіслава, учня 9-А класу,  Габора Арсенія, учня 4 класу,  які навчаються за інклюзивною формою навчання. Підперигора Павло, учень 6 класу, навчається за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж). Для допомоги вчителеві  у інклюзивних класах працюють двоє  асистентів вчителів–  Бучок Наталія Іванівна (4 клас) та Данило Тетяна Михайлівна (9-А клас).

       За заявою батьків і через довготривале лікування   у закладі було організовано  навчання за екстернатною формою навчання, учениці 11 класу, Онисько Евеліни Юріївни.

        Згідно рекомендацій МОН України  та рішенням педагогічної ради,   у закладі прийнято  рішення про формувальне оцінювання  учнів  1-2 класів  та  рівневе оцінювання учнів 3-4 класів.

        За підсумками навчальних досягнень учнів  3-11 класів за 2021-2022 н. р., на високому рівні закінчили навчальний рік та отримали  Похвальні листи за високі досягнення у навчанні 16 учнів:

 1. Вамош Магдалина Юріївна – 3 клас

2. Гелетей Вікторія Віталіївна  -  3 клас

3. Данило Вікторія Іванівна – 3 клас

4. Шестак Олександра Михайлівна – 3 клас

5. Бучук Надія Василівна – 4 клас

6. Фозекош Василь Васильович – 4 клас

7. Левдар Домініка Михайлівна – 6-А клас

8. Тимканич Домініка Віталіївна – 6-Б клас

9. Бідзіля Домніка Василівна – 6-Б клас

10. Данко Каріна Іванівна – 7 клас

11. Онисько Яна Олександрівна – 7 клас

12. Матій Йосип Святославович – 7 клас

13. Данко Богдана Богданівна – 8 клас

14. Чейпеш Павло Павлович – 9-А клас

15. Філей Ганна Володимирівна – 10  клас

16. Онисько Евеліна Юріївна  - 11 клас - екстернатна форма навчання.

      Достатній рівень навчальних досягнень  у закладі показали - 61 уч. (28 %) із 216, які оцінюються,  середній рівень – 94 уч. (44%). Початковий рівень -  46 уч. (21 %) Середній бал знань оцінених учнів у ЗО - 7.1.

            У 2021-2022  навчальному році продовжилася  робота  на навчально-дослідній  ділянці:

-        Висаджено  2  ділянки  цибулі  та  часнику. 

-        Оброблено  аніш  та  петрушку.

-        Продовжилася  робота  по  щепленню  плодових  дерев. 

-        Оброблено  минулорічні  саджанці (5  слив,  6  яблунь)

-        На  початку  весни   провелася  обрізка  калини,  декоративних  

кущів,   троянд.

-         Дівчата   доглядали  клумби.   Восени  були  висіяні  багаторічні

квіти. 

          У  майбутньому   планується  посів   черешні  для  подальшого

щеплення  сакури,   створення  ще  однієї   клумби.

     Національне виховання важливий чинник соціального, економічного і культурного розвитку держави, збереження її національних, громадянських, духовно-моральних, сімейно-родинних цінностей. Його сутність полягає у глибинному і всебічному пізнанні історії, культури, духовності українського народу, і на цій основі пізнання і усвідомлення кожною дитиною себе як індивідуальності і як частки своєї нації.          

       У  2021-2022 н.р. виховна діяльність школи була спрямована на реалізацію Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, державних національних програм.

           Виховна робота на 2021-2022 н. р. була спланована, враховуючи карантині вимоги. Всі виховні заходи були проведені з дотриманням  правил протиепідемічної безпеки.

         У закладі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси,   щодо втілення національної програми «Молодь  України», «Комплексної програми профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді», «Концепції національно-патріотичного виховання»,  Національної компанії «Стоп насильству!», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

         Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в 2021-2022 навчальному році працювало 4 класні керівники 1-4 класів, 9 класних керівників 5-11 класів, педагог-організатор, практичний психолог, соціальний працівник, заступник директора з виховної роботи.

         Протягом   2021-2022 н .р. в школі були проведені такі заходи:

         1 вересня в закладі було проведено свято «Першого дзвоника»

         Проведено превентивну роботу з учнями «Увага! Діти на дорозі!». Класні керівники провели виховні години, педагог-організатор провела конкурс малюнка на асфальті «Мій друг- безпечний рух»

        21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру, у Сасівському ЗЗСО  І-ІІІ  ступенів  пройшли тематичні заходи:

 -  майстер-клас по виготовленню голубів з паперу;

 - проведена виставка малюнків до Міжнародного  дня миру .

        З 19 .10 по  22 .10 2021 року проведений тиждень біології та географії. Були визначені переможці в конкурсі букетів , малюнків, композицій і нагороджені грамотами і цінними призами.  Також було проведено КВК з географії між учнями 10,11 класів.

     13 жовтня до Дня Українського козацтва працювала лекторська група  у 1-11 класах. Старшокласники ознайомили учнів з історією виникнення свята.

      13 жовтня проведено вікторину «Ми діти козацького роду» , змагання між 9-А та 9-Б класами. Під керівництвом ЗДВР, бібліотекарем та вчителем історії. Учні були нагороджені грамотами та призами за участь у вікторині.

      11 жовтня бібліотекарем спільно з учнями школи організовано та проведено посвяту в читачі «Країна казкова - країна книжкова» для учнів 2-го класу.    Діти з цікавістю та захопленням брали участь в заході, активно відповідали на запитання, для них були розроблені та роздані пам’ятки юного читача та закладки «Читач бібліотеки».

        З 09.10 по 13.10.2021  вчителі української мови та літератури провели тиждень української мови.  В рамках цього тижня були  проведені:

-         конкурс  віршів  та  пісень  до  Дня  писемності  та  мови;

-         виховні години:

 -    «Любіть Україну, і мову її солов’їну»

-     «Життя Преподобного Нестора Літописця».

       В листопаді, під час акції «16 днів проти насилля», в закладі проводилися заходи «Проти насильства в сімї», «Про запобіганню торгівлі людьми». До відзначення Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-інфекцією, де учні 5-11 класів брали активну участь. Проводилися лекції, бесіди та уроки по профілактиці насильства.

       Систематично проводяться тематичні інформаційні години, які готують члени лекторської групи.

         Проведений загальношкільний захід «Запалимо свічку пам'яті» до Дня пам`яті жертв Голодомору, на території села та школи проводилась загальноукраїнська акція, за участю представників з кожного класу «Запали свічку».

         19 листопада до дня Гідності та Свободи організовано виставку тематичних плакатів які підготували учні. Лекторська група підготувала повідомлення для учнів .Бібліотекар підготувала книжково - ілюстративна виставка літератури «День Гідності та свободи».

         7 грудня 2021 р. до Дня Збройних сил України проведено військово – спортивні змагання «Майбутні захисники Вітчизни» між учнями 7-8 класів.

          17 грудня 2021 року було  проведено свято для початкових класів до Дня Святого Миколая!

     Новорічні святкування пройшли дуже гарно і змістовно. В конкурсі новорічних газет і класних приміщень приймали участь учні 5 – 11 класів.

     В закладі було проведено Новорічний ранок для учнів 1- 4 класів . Учні 5-11 класів взяли участь у таких конкурсах : - "Новорічний плакат" - "Новорічна іграшка " 

21.01.2022 р. під керівництвом вчителя історії та педагога –організатора До Дня Соборності України проведено КВК «Соборна Україна» між учнями 9-А та 9-Б класів.

21 02. 2022 р. до відзначення Дня рідної мови долучилася вся наша шкільна родина.

         Вчителі початкових класів провели  конкурс  на краще декламування віршів про мову.

Учні 5-11 класів взяли участь виготовлення буклетів, вчителі української мови провели тематичні уроки.

         До Дня Героїв Небесної Сотні проведено виховні години на теми «Небесна сотня у вирій полетіла»,«У нашій пам’яті вони назавжди залишились...»,«Їх подвигу не буде забуття!».Та виховний захід «Сучасні герої поряд».

       З 24 лютого 2022 року в нашій країні почалася війна. Навчання зупинилося, але наша шкільна родина зібралася разом і почала допомагати нашим воїнам. Багато небайдужих людей долучилося до плетіння маскувальних сіток. Було сплетено 6 сіток і відправлено ЗСУ. Організовано збір гуманітарної допомоги для переміщених осіб. А також у нашому закладі готують вареники та пельмені для військових та тимчасово переміщених осіб.

          В школі проведена виставка-конкурс «Великоднє диво».

           Під керівництвом ЗДВР та педагога-організатора учні брали участь у Всеукраїнських патріотичних  флешмобах присвячених єднанню та підтримці нашої Батьківщини : «Окрилені Україною», «UAєдина».

         19 травня 2022 р. учні взяли участь у благодійному концерті до Дня вишиванки «Перемагаймо разом». Під час концерту діяла ярмарка зібрані кошти з якої були передані ЗСУ. Весь колектив школи долучився до збору грошей, учні приносили випічку та печиво на ярмарку , вчителі долучилися коштами.

        До Дня пам’яті та примирення   класні керівники  провели для учнів  виховні  години "День пам'яті та примирення, також з учнями вшанували пам'ять загиблих воїнів покладанням квітів до пам’ятника "Невідомому солдату".

         Протягом травня весь шкільний колектив брав участь у акції по благоустрою  «Закарпаттю – чисте довкілля» та місячника «Закарпаття- чисте узбіччя». Вчителі та учні школи очистили узбіччя між селами Сасово- Теково.

           03.06.2022  р. закладі проведено спортивні змагання до всесвітнього Дня захисту дітей. Участь у змаганнях брали учні 4-5 класів. А також було проведено майстер клас з надання домедичної допомоги ученицями 10-11 класів та медичною сестрою.

          15 червня проведено свято останнього дзвоника.

На протязі року наші учні брали участь у  конкурсах ОТГ та обласних конкурсах.

Протягом  2021-2022 н. р. велика увага приділялася збереженню життя та здоров’я учнів закладу, дотримання ними правил техніки безпеки. 

Русінка М.В., громадський інспектор з охорони праці  у закладі, проводив різні заходи з охорони життя  щодо  травмування учнів у побуті чи під час навчально – виховного процесу. 

    Згідно циклограми роботи закладу, щомісяця проводиться – засідання Ради профілактики правопорушень. Протягом навчального року розглянутий та поновлений банк даних учнів внутрішкільного обліку, на даний момент на обліку стоїть 7 учнів. Учні задіяні у гуртках та дитячих обєднаннях. Дирекція закладу та класні керівники  неодноразово проводили бесіди  з учнями та їх  батьками .

       У закладі діє комісіє з питань протидії булінгу. Проводяться заходи виховні години щодо роз’яснення батькам та учням, що таке булінг  і як його уникнути.

        21.10.2022 р .   Проведено засідання методоб’єднання класних керівників на тему «Домашнє насильство. Запобігання домашньому насильству.». Заступник директора з виховної роботи виступила з доповіддю на цю тему, класні керівники ділилися досвідом роботи з учнями, які зазнали домашнього насилля. А також було переглянуто відеоматеріали, у яких йшлося про наслідки домашнього насильства, як виявити жертву насильства, алгоритм допомоги постраждалим. Також ЗДВР підготувала пам’ятки у яких йдеться про закон України Про запобігання та протидію домашньому насильству та куди звертатися потерпілим від домашнього насильства.

       Не залишаються поза увагою учні, які складають так звану групу ризику. З ними працювали практичний психолог та соціальний працівник. Їх залучали до роботи гуртків та роїв за інтересами.

Організовано чергування вчителів та учнів на перервах, фіксуються порушення. У кожному класі ведеться зошит відвідування учнями закладу та порушення дисципліни на уроках. 14.06.2022 р. школі проведено День ЦЗ. Заходи, організовані в цей день з цивільного захисту,  допомогли учням   поглибити знання  щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення; ознайомили  з правилами поводження під час надзвичайних ситуацій та способами захисту; навчили на практиці застосовувати знання та вміння рятуватися під час надзвичайних ситуацій та військових лій. Було проведено :

 1.Бесіди з правил БЖ під час воєнного стану, пожеж, повені, землетрусу та інших надзвичайних ситуацій, тренувальну евакуацію з класних приміщень відповідно до схем.

 2.Тренувальну загальношкільну евакуацію з використанням звукової тривоги.

3. Навчання – тренінги з правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, хімічної та радіаційної атаки, артобстрілів, систем залпового вогню, стрілецької зброї.

     5 травня педагогічний та учнівський колектив закладу брали участь у проведенні акції «Закарпаттю – чисте довкілля» в рамках місячника по благоустрою нашого  населеного пункту.

  15 червня проведено свято Останнього Дзвоника.

      Протягом  2021-2022 н. р. належна увага приділялася збереженню життя та здоров’я учнів школи, дотримання ними правил техніки безпеки. 

Русінка М.В., громадський інспектор з охорони праці  у закладі, проводив різні заходи з охорони життя  щодо  травмування учнів у побуті чи під час навчально – виховного процесу. 

       Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

-         півсиріт – 7

-        з багатодітних сімей – 38

-        з сімей Чорнобильців – 0

-        з сімей афганців – 0

-        інвалідів – 5

-        з неповних сімей – 9

-        з малозабезпечених сімей – 1

-        що знаходяться під опікою – 0

-        з сімей учасників АТО та бойових дій– 13

-        схильних до правопорушень і знаходяться на внутрішньо шкільному обліку -7.

          Шкільні бібліотеки є обов’язковим структурним підрозділом  НУШ та важливим складником сучасного освітнього середовища.

      В умовах швидких трансформаційних змін першочерговим завданням для шкільної бібліотеки є перетворення її з центру бібліотечних ресурсів і доступу до інформації у центр дослідження, відкриття, творчості. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги. Саме вона сприяє формуванню культури читання, саморозвитку особистості дитини, підвищенню інформаційної, освітньої, пізнавальної, інтелектуальної діяльності учнів.

Робота шкільної бібліотеки ґрунтується на таких нормативно-правових документах:

•         Конституція України;

•         Закон України «Про бібліотеку і бібліотечну справу»;

•         Закон України «Про мови в Україні»;

•         Закон України «Про загальну середню освіту»;

     Шкільна бібліотека  працювала згідно з «Положенням про бібліотеку навчального закладу».

Мета діяльності шкільної бібліотеки у 2020-2021 навчальному році-підвищення професійної майстерності, формування культури читання учасників навчально-виховного процесу, збагачення їхніх бібліотечно-бібліографічних знань, навчання учнів дбайливому поводженню з книжкою і періодикою, вивчення читацьких інтересів дітей.

          Продовжувала роботу над проблемним питанням бібліотеки: «Впровадження інноваційних технологій  в роботу шкільної бібліотеки».

     Книжковий фонд бібліотеки поповнився на 38 примірників на суму 1439 грн., отримані в подарунок від читачів. Ця література особливо цінна, тому що  розрахована для дітей молодшого і середнього шкільного віку, якої так

      Вчасно проведений репозитарій по замовленню підручників для 5-го  класу 2021-2022 н.р.

       Робота з користувачами щодо формування і задоволення їх читацьких потреб є одним з найважливіших напрямків роботи шкільної бібліотеки. У вересні проведено реєстрацію нових читачів бібліотеки. Оформлено картотеку читацьких формулярів.

   У вересні проводилась робота по ліквідації читацької заборгованості за минулий рік: продивлялись читацькі формуляри з метою виявлення боржників, яким повідомлялось про їх заборгованість перед бібліотекою.

Також відбувалася співпраця з бібліотекарями району, щодо укомплектування підручниками учнів 3-го та 6-их класів. З метою ознайомлення першокласників зі шкільною бібліотекою,  організовано екскурсію учнів перших  класів до шкільної бібліотеки, під час якої учні ознайомилися з правилами користування бібліотекою.

      Протягом року бібліотека активно брала участь у загальношкільних заходах, регулярно оформлювались тематичні книжкові виставки до знаменних дат року, відбувався огляд літератури, проводилися виставки дитячих малюнків, голосні читання, проводились майстер-класи. Бібліотека співпрацювала з педагогічним колективом у вирішенні проблемного питання школи.

    Переоформили стенди, поновили приміщення та вхід до бібліотеки, щоб затишно та комфортно почували себе, як учні, так і бібліотекар.     

Згідно з планом роботи шкільної бібліотеки на 2021-2022 навчальний рік були проведені такі заходи:

Інформаційно-бібліографічна робота

1.  Поновлення інформаційної виставки-стенду «Календар знаменних та пам’ятних дат».

2. Підготовка індивідуальних та групових рекомендаційних списків літератури: «Радимо прочитати», «Українські письменники нашій малечі».

3. Поновлення  стенду  «Твоє довідкове бюро».

4. Здійснено перереєстрацію читачів бібліотеки.

5. По мірі надходження нової літератури здійснено роботу з каталогами та картотеками.

6. Здійснено облік, штампування, оформлення нових надходження навчальної літератури до бібліотеки.

7. Оформлено замовлення підручників для учнів 5-гокласу НУШ та 9-го класу.

8. Регулярне доведення до працівників школи інформації про нові    надходження, наявність додаткової літератури з навчальних предметів.

9. Документація ведеться згідно номенклатуру справ бібліотеки.

Під час навчального року проведено ряд бібліотечних уроків, такі як: 

1.Чи можна бути освіченою людиною, якщо не знаєш комп’ютера ?

2.Чи можна бути сучасною людиною, якщо не читаєш книг?

3. «Всесвіт за абеткою:довідкові видання у шкільній бібліотеці».

4.«Історія та виникнення та структура книги».

5. Довідкова література: універсальна, галузева (9-10 класи).

6. Інформаційний пошук літератури для реферату (10-11класи).

7.«Основні елементи книжки».

8.«Як спілкуватися з книгою».

9.Бібліотечний урок «Безпека дитини в інтернеті»

10. Виготовлення буклету, та інші практичні навички інформаційної діяльності. Та інші бібліотечні уроки.

   Протягом навчального року бібліотека тісно співпрацювала з вчителями предметниками. Під час проведення предметних тижнів організовувала тематичні книжкові виставки такі як «Віч-на-віч з Шевченком»,  « Там, де живе рідна мова, живе український народ».

Тематична виставка літератури «Схилимо голови в скорботі.» до дня пам’яті жертв голодомору в Україні.

Книжково-ілюстративна виставка літератури до Дня соборності і свободи України «Соборність України – від ідеї до життя».

Масові заходи:

    30 вересня до Всукраїнського дня бібліотек для учнів 7 класу бібліотекарем Табунщик С.В. проведено  віртуальну екскурсію бібліотеками світу "Сучасні, кращі, незвичайні" (В рамках місячника шкільних бібліотек).Проведено вікторину, конкурси, бліц опитування. Учні активно відповідали, задавали запитання, брали участь у всіх завданнях. Найкращим читачем класу обраний Данко В.В.

 З 1 до 31 жовтня 2021 року проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Головна мета місячника – привернути увагу до народних традицій та нових цінностей українського народу та активізувати роботу бібліотеки з народознавчої та культурознавчої  просвіти підростаючого покоління. В рамках місячника було проведено ряд цікавих заходів:

4 жовтня для учнів 5 класу проведено бібліотечний урок "Сучасні бібліотеки світу

6 жовтня між учнями 5-6 класів проведено краєзнавчу вікторину "Вивчай і знай свій рідний край"

7 жовтня оформлено книжково-ілюстративну виставку "Є щось святе в словах Мій рідний край" та проведено бібліографічний огляд літератури.

11 жовтня організовано  і проведено посвяту в читачі другокласників "Країна казкова, країна книжкова".

  13 жовтня між учнями 9-А і 9-Б організовано і проведено брейн-ринг до дня українського козацтва "Ми діти козацького роду". В ході заходу учні виконавали деякі завдання з краєзнавчої тематики.

15 жовтня для учнів 7 класу проведено бібліографічний огляд літератури з вікториною "Ми пишаємося ВАМИ" (видатні особи мого рідного краю).

При шкільній бібліотеці  діяв гурток з художньо-естетичного напряму "Флористика і живопис". Керівник гуртка – завідувачка шкільною бібліотекою Табунщик С.В. Учасники гуртка - дівчата 6-х класів. Метою навчальної програми є формування компетентностей особистості у процесі опанування квіткового дизайну, флористики і живопису. 

      Відбувалося регулярне висвітлення роботи бібліотеки на сайті школи. sasovo-school.at.ua  ( поки сайт працював)                                  

   Протягом навчального року надавалась допомога педагогічному колективу в доборі літератури для проведення уроків та заходів. Активно використовувався комп’ютер для пошуку інформації в Інтернеті.

       Велика увага в школі приділяється   здоровому способу життя. А фізкультура як ніякий інший предмет пов'язана зі здоров'ям. Ця  робота в нашій школі ведеться на належному рівні. Учні люблять спорт, цінують його, займаються в спортивних секціях як на базі школи, так і в секціях різних клубів м. Виноградова.

       Велика робота проводилась в школі по організації та дотриманню карантинних санітарних вимог. Учні різних класних груп мали можливість самоізолюватись: мали свій вхід, свою рекреацію для відпочинку на перервах, було відмінено кабінетну систему. Школа протягом року була забезпечена дезінфекційними засобами, безконтактним термометром. Щодня сестрою медичною проводився температурний скринінг як педагогічних працівників, так і всіх школярів. Обладнано кімнату для ізоляції хворих.

       Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт де працює шкільна сестра медична, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів. Щорічно на базі центральної районної лікарні діти проходять медичне обстеження.  За результатами медичного огляду школярі тимчасово розподіляються на основну, спец та підготовчу групи. Усі вони відвідують обов'язкові уроки, але виконують вправи з різними фізичними навантаженнями.

    Медичне обслуговування працівників школи організовано  на базі Виноградівської ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні за графіком кабінету медогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. На проходження медичного огляду кожному працівнику школи виділяється два дні. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у сестри медичної школи. Всі працівники закладу, крім електрика, провакциновані, тому є надія, що в новому році ситуація покращиться.

    Питання організації харчування знаходиться на контролі адміністрації. Технологічне обладнання в робочому стані. Шкільний харчоблок забезпечений у необхідній кількості посудом та дезінфекційними засобами. Але не має миючих засобів у достатній кількості. Ведеться журнал контролю та бракеражу сирої та готової продукції. Зберігання добових норм та продуктів забезпечується. Двотижневе меню затверджено адміністрацією школи та СЕС. Дотримання приблизного меню відповідає нормі.             Сестра медична ретельно слідкувала за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконує усі вимоги санітарно-епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було.

         Гаряче  харчування учнів 1 – 4 класів у 2021/2022 навчальному році  було організовано за кошти батьків. За державні кошти харчувалися учні з малозабезпечених сімей та сімей учасників АТО та бойових дій. А діти з багатодітних сімей на ½ вартості обіду.

    Школа має медичний кабінет, укомплектований необхідними меблями та інвентарем. Але ліками для надання першої невідкладної допомоги не забезпечений. Кабінет знаходиться у задовільному стані, розташований на 1 поверсі відповідно до проекту. Біля медичного кабінету  наявні  змінні інформаційні стенди, на яких розміщуються періодичні матеріали з профілактики захворюваності на туберкульоз, грип, СНІД , COVID-19 тощо.  Тематичні стенди висвітлюють питання охорони здоров‘я. Проводиться роз'яснювальна робота з учнями, батьками, санітарно-просвітницька робота. У класах в наявності куточки з безпеки життєдіяльності. Шкільні меблі знаходяться у задовільному стані, промарковані за допомогою кольорових міток та цифр.

      Термометри є в кожному кабінеті школи. Освітлення відповідає санітарним нормам та нормам охорони праці. Також ведеться облік відвідування учнів школи.

       Під постійним контролем, перебуває дотримання температурного режиму, санітарно-гігієнічних вимог, організація харчування учнів, дотримання епідемічного режиму. Температура всіх приміщень відповідає нормі, крім двох останніх класах на першому і другому поверсі школи.

      Інформування учнів та батьків про епідемічну ситуацію та заходи щодо запобігання захворюванню на туберкульоз, ГВРІ та COVID-19 забезпечується розміщенням відповідної інформації на сайті школи. З метою недопущення розповсюдження інфекційних хвороб у школі щоденно проводиться вологе прибирання, провітрювання тощо.

       Були проведенні такі загальношкільні заходи:

«Батьки і ми - за вакцинацію».

«Пагубним  звичкам - Ні».

«СНІД: подумай про майбутнє – обирай життя».

       Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота по озелененню коридорів. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються учнями школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, Однак маємо проблему з вивезенням  сміття з території школи.

Підтримуються в належному стані внутрішні туалети, які відповідають всім санітарним вимогам, оснащені  біоталом, туалетними кабінками, гарячою і холодною проточною водою.

         На початку навчального року отримали з освітньої субвенції на потреби НУШ

     Столів учнівських – 27

     Стільців учнівських – 27

     Стінка – 1

     Прилали і устанкування (карти, лупа, мікроском, компас, різні моделі…….)

     Ноутбук - 2

Загальна сума 138 933,35 грн.

Потреби

             Однією з основних вимог, щоб розпочати навчальний рік 2022/23 є наявність укриттів. В будівлі школи знаходяться підвальні приміщення, які переобладнавши можна використовувати як захист у випадку надзвичайних ситуацій. Хочеться зауважити, що ці приміщення потребують оснащення, але з впевненістю можу підтвердити – їх впорядкування дасть можливість розпочати очне навчання.

           Оскільки війна в Україні продовжується і ціна на енергоносії зростає, важливим також є підготовка до опалювального сезону. Уже другий рік ми звертаємо увагу на заміну витяжки над твердопаливним котлом, без роботи якої знаходитися в приміщенні котельні практично неможливо. В процесі опалювального сезону 2021/22 вийшов з ладу зривний клапан, заміна якого є обов’язковою умовою роботи даного котлу. При забезпеченні дровами і вугіллям школа взагалі може обійтися без природнього газу, що в сьогоднішніх умовах дуже важливий критерій оцінки роботи закладів освіти в зимній період.

          Хочеться також звернути увагу на проблему висоти дерев’яних насаджень навколо школи. Деякі з них досягли такої висоти, що їх гілкова розгалуженість прилягає до криші будівлі і під впливом сильних вітрів може її пошкодити. Існує необхідність в усуненні даних гілок, але нажаль, згідно вимог техніки безпеки, власними силами ми ці роботи провести не можемо. Крім вищенаведеного,  у  найближчий період в школі необхідно провести:

1.  Капітальний ремонт  і заміну покрівлі даху.

2.  Капітальний ремонт системи опалювання.

3.  Капітальний ремонт електромережі.        

4.  Капітальний ремонт кухні.

5. Заміна вікон  в котельні.

        З метою забезпечення безпеки життєдіяльності учнів, керуючись відповідною нормативною базою, в закладі була організована робота з безпеки життєдіяльності. Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

        Упродовж року проводились заняття з евакуації учнів та відпрацювання дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові. 

       Управління освітнім закладом здійснюється згідно річного плану роботи закладу, плану внутрішкільного контролю, календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у закладі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи. Вся діяльність колективу організована відповідно до Положення про внутрішню систему якості освіти і спрямована на реалізацію Стратегії розвитку навчального закладу.

     Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, зошитів, тощо. Під час здійснення внутрішкільного контролю за рівнем викладання навчальних предметів дирекцією  використовуються діагностичні картки аналізу та вивчення стану викладання предметів з використанням комп’ютера. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу.

 Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.       Адміністрація, педагогічний колектив Сасівського закладу загальної середньої освіти І - ІІІ ступенів і надалі докладатиме всіх зусиль, щоб наш навчальний заклад був для дітей  - школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.

Директор школи                                                         Віра Макаров

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 В наступному 2022/2023 навчальному році  пріоритетними напрямками роботи школи стануть:

1.     Поступальна реалізація Концепції «Нової української школи», нових     державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації   особистості.

2.     Реалізація Стратегії розвитку закладу на основі Положення про Внутрішню систему якості освіти Сасівського ЗЗСО.

3.     Запровадження нового принципу педагогіки партнерства що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків.

4.     Запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня).

5.     Підвищиння рівня якості освіти шляхом створення умов для всебічного розвитку та розкриття інтелектуального, духовного та творчого потенціалу учнів.

6.     Забезпечення творчої самореалізації учнівської молоді в процесі проєктної, науково – дослідницької,  пошукової та позакласної діяльності.

7.     Створення середовища цілеспрямованого саморозвитку творчо-ініціативного педагога через здобуття фахових компетентностей, атестацію  та сертифікацію, як зовнішнього оцінювання професійних компетентностей вчителя.

8.     Впровадження в освітній процес сучасних цифрових  та комп’ютерних технологій, які б дали можливість мобільно переводити навчально- виховний процес із застосуванням дистанційних форм навчання.