Шановні учасники освітнього процесу!
Закінчився непростий 2023-2024 н. р. – час підвести підсумки роботи навчального закладу. До вашої уваги звіт про діяльність директора Сасівського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів та навчального закладу в цілому у 2023-2024 н. р., сформований відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освіти:
● Освітнє середовище;
● Система оцінювання здобувачів освіти;
● Педагогічна діяльність;
● Управлінські процеси.
І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Сасівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів за рішенням третьої сесії восьмого скликання Королівської селищної ради за № 45 від 30 грудня 2020 року є комунальною власністю Королівської селищної ради Берегівського району Закарпатської області. Управління та фінансування закладом з 1 січня 2021 року здійснюється відділом освіти, молоді, спорту та туризму Королівської селищної ради. Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1984 році, земельна ділянка, яка належить школі має площу 0,3 га.
У 2023-2024 навчальному році освітній процес у Сасівському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів здійснювався у відповідності до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року (схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988-р), Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 № 688) (у 1-3 класах), згідно Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 87 зі змінами, внесеними згідно з Постановами КМ №688 від 24.07.2019; № 898 від 30.09.2020; Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898, Статуту Сасівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів, Стратегії розвитку закладу, Положення про ВСЗЯО Сасівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів, у тісній співпраці з батьківською громадськістю.
Навчальний процес у нашому закладі розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2023 року та тривав по 13 червня 2024 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу та семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2023 року по 22 грудня 2023 року; ІІ семестр з 22 січня по 13 червня 2024 року. Учасники освітнього процесу нашого закладу за рішенням педагогічної ради мали можливість відпочити під час осінніх канікул з 28 жовтня по 05 листопада 2023 року, протягом зимових канікул: з 23 грудня 2023 року по 21 січня 2024 року та весняних – з 23 по 31 березня 2024 року. Починались заняття о 8.00 за к.ч.
Однією з важливих умов для якісного освітнього процесу є наявність в закладі безпечного, комфортного та мотивованого освітнього середовища. Останні п’ять років ми постійно знаходимось у зоні ризику, дискомфорту, нашому життю та здоров’ю постійно щось загрожує: то невідома хвороба, то ворог зі зброєю в руках. Спочатку ніяк не могли звикнути до карантину, а зараз до постійних і тривалих повітряних тривог. Тому й зрозуміло, що однією з умов очного навчання постало питання наявності в закладі освіти хоча б найпростішого укриття. Ще на початку минулого навчального року Королівською селищною радою були виділені кошти на поточний ремонт підвальних приміщень, які і стали для нас прихистком під час повітряних тривог. Молодші школярі ховались у шкільному укритті, а учні 5 – 11 класів в укритті дошкільного закладу. Технічні працівники перед початком навчального року зробили в цих приміщеннях поточні санітарні побілки. В шкільному укритті встановлено високошвидкісний Wi – Fi.
На щастя, в цьому навчальному році перебоїв з енергопостачанням не було, тому в нашій школі цілий рік було світло, затишно і тепло. Засновник та адміністрація школи постійно працюють над оновленням та покращенням безпеки та комфорту середовища нашого закладу.
Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями, пандус облаштовано, але він не відповідає санітарним вимогам.
Територія закладу огороджена лише частково, але убезпечена від доступу стороннього автотранспорту, на території̈ закладу немає «схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Територія закладу є достатньо озелененою. З огляду на те, що в попередні засушливі роки висохло багато дерев, в цьому році під час місячника по благоустрою та озелененню на території нашого закладу учнівським та педагогічним колективом висаджено 50 ялинок, 10 сакур та 10 кленів та берізок. Оформлено квітучі клумби та трояндові арки. В 2023 році наш заклад посів ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-огляду внутрішнього озеленення приміщень навчальних закладів «Галерея кімнатних рослин», що є заслугою наших юних квітникарів на чолі з вчителем біології Русінка Маріанни Василівни та вчителя трудового навчання Дусин Мирослави Йосипівни, керівника гуртка «Юні квітникарі».
Хочу подякувати старості села Криваничу Івану Васильвичу та нашому односельцю Довгомелі Василю за неоціненну допомогу у зачищенні сухостою на території школи, що загрожував життю та здоров’ю учасників освітнього процесу.
Навчальні приміщення початкової школи (навчальні кабінети, допоміжні
приміщення, туалетні кімнати) знаходяться в окремому приміщенні.
Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмуванню учнів та працівників (не слизька підлога, належним чином встановлені меблі у
навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини та рекреації).
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали, актового залу, їдальні.
Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, у навчальних кабінетах.
Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам .
Заклад освіти підключений до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. З розвитком глобальної мережі Інтернет школа отримала необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про навчальні заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Мережа Інтернет стала доступною у всіх кабінетах школи, крім того у фойє закладу, зонах рекреації, коридорах відкрита «гілка» безкоштовного WІ-FІ, яку учні використовують для пошуку необхідної інформації з власних ґаджетів. А у всіх навчальних кабінетах інтернет та WІ-FІ працюють за допомогою іншої закритої «гілки», призначеної для проведення занять у аудиторіях. Це рішення дозволило уникнути перевантаження мережі у навчальному закладі та одночасно зробило доступною для всіх дітей мережу Інтернет. Учні, які не мають можливості підготувати необхідну для навчання інформацію з використанням Інтернету дома, спокійно можуть це зробити у навчальному закладі з використанням власних ґаджетів. Важливою умовою функціонування безпечного освітнього середовище є наявність безпечного контенту, який запобігає доступу учнів до заборонених сайтів. Учителі інформатики працювали у цьому напрямку та забезпечили його реалізацію.
Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за інклюзивною формою. Протягом 2023/2024 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку ПМПК, було організовано інклюзивне навчання одного учня у 6 класі та індивідуальне навчання (педагогічний патронаж) для одного учня 8 – Б класу. Організовано роботу з асистентом вчителя, який пройшов курсову перепідготовку. На початок навчального року для учнів з особливими освітніми потребами розроблено індивідуальну програму розвитку за участю батьків, класних керівників, психолога. ІПР протягом року переглядалася, доповнювалася відповідно до можливостей та розвитку дітей. За висновками ПМПК введено корекційно-розвиткові заняття з розвитку мовлення, соціально-побутового орієнтування. У закладі освіти тричі на рік відбувається засідання команди супроводу дітей з ООП щодо складання та доповнення індивідуальної програми розвитку дитини із залученням фахівців з інклюзивно-ресурсного центру. В школі облаштовано затишну ресурсну кімнату для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
Соціально-психологічний клімат - це якісна сторона міжособистісних відносин, яка проявляється у вигляді сукупності психологічних умов, які сприяють або перешкоджають спільній продуктивній діяльності і всесторонньому розвитку особистості в закладі і є одним із вирішальних чинників успішної діяльності усіх учасників освітнього процесу. Тому не можна переоцінити важливість роботи соціально-психологічної служби школи.
Робота практичного психолога та соціального педагога протягом року була організована згідно плану роботи на 2023 – 2024 н.р. та проводилась за напрямками:
● діагностика
● профілактика
● просвіта
● консультування
● самоосвіта та зв’язки з громадськістю
Діагностична робота за період від 01.09.2023 до 13.06.2024. Пріоритетними напрямками діагностики були:
● Вивчення рівня готовності учнів 1-х класів до навчання у школі.
● Визначення готовності до навчання в основній школі учнів 4-х класів
● Визначення адаптації учнів 5-х класів
● Діагностика типу темпераменту і емоційного стану учнів 6-9-х класів.
● дослідження пізнавальної сфери школяра (увага, пам`ять, мислення)
● дослідження мотиваційної сфери і спрямованості особистості учня
● дослідження міжособистісних стосунків та взаємин в колективі та родині
Вивчався рівень готовності учнів 1-х класів до навчання у школі. За результатами співбесіди з першокласниками (Методика готовності до навчання у школі) було виявлено 4 учнів з низьким рівнем готовності - 17% ; з середнім рівнем – 7 учнів – 30%; з достатнім рівнем – 7 учнів - 30%, з високим – 5 – 23%. Поглиблено вивчались адаптаційні процеси учнів 1-х класів: виявлено дезадаптованих учнів – 8%, з низьким рівнем адаптації до навчання у школі - 17%; з середнім рівнем –50%; з високим рівнем - 25%. Відповідно до проведених діагностик були розроблені рекомендації для подальшої роботи з цією категорією учнів.
3 метою відстеження адаптаційного періоду в 5-х класах була використана діагностична методика для вивчення проходження процесу адаптації учнів 5-х класів ( Н.Степура). Результати свідчать, що 27% учнів мають високий рівень адаптації, достатній рівень – 40%, середній рівень – 24% і лише 9% (2 дитини) – низький рівень. Визначення рівня навчальної мотивації – 25% учнів мають високий рівень, 75% учнів мають середній рівень мотивації.
З метою визначення готовності учнів четвертого класу до навчання у середній школі була проведена психодіагностична робота по визначенню:
• мотивації до навчання;
• соціометричного статусу учнів;
• рівнів розвитку пізнавальних процесів, пам'яті (зорової, короткочасної), механічного та зорового запам'ятовування, вербального та невербального мислення й уваги) .
Аналіз результатів показав: 60 % учнів четвертого класу на високому рівні готові до навчання в середній школі, 35% на середньому рівні та 5% недостатньо готові до навчання;
• високий соціометричний статус мають 76 %, низький -24 %;
• увага: достатній рівень розвитку у 85 % учнів, низький - у 15 %;
• високий рівень сформованості пізнавального мотиву до навчання мають 62%, достатній рівень - 34%, низький - 4%;
• пам'ять: високий рівень 70%, низький -30%.
У результаті проведеної роботи, вивчивши і проаналізувавши готовність учнів четвертого класу до навчання в середній школі, соціометричний статус у класі, рівні розвитку пізнавальних процесів, можна зробити такі висновки:
• лише два учні четвертого класу недостатньо готові до навчання у 5 класі;
• високий соціометричний статус мають 76% четверокласників, низький - 24%;
• найкраще в учнів розвинуті такі пізнавальні процеси, як мислення, пам'ять, увага.
Також була проведена діагностика для виявлення типу темпераменту і емоційного стану за Г.Айзенком з учнями 8-х класів, з метою надання рекомендацій вчителям як працювати з учнями різних типів темпераменту і визначення психологічного клімату в колективі.
Серед учнів 6-9-х класів була проведена методика Г.Айзенка
«Самооцінка психічних станів особистості» з метою визначення рівня агресивності та діагностика шкільної тривожності за методикою Філіпса.
Корекційна робота з учнями початкової ланки, які мають проблемами у навчанні такі, як відставання у розвитку когнітивних функцій, порушення мотивації навчання, порушенням просторової орієнтації, порушенням уваги з гіперактивністю, порушенням пам'яті - проводилася диференційовано.
Диференційована допомога таким учням містила в собі:
● використання ігрових способів організації виконання завдань з метою підвищення мотивації навчання і пізнавальної активності учнів;
● озброєння учнів інструментарієм проведення самокорекції;
● навчання учнів загально- навчальним вмінням і навичкам;
● максимальне використовування збережених психічних функцій дитини;
● використовування вправ, націлених на розвиток уваги, пам'яті, уяви, мислення.
Консультаційна робота з учнями та педагогами проводилася за наступними напрямками:
● з питань адаптації учнів 1 класу.
● з питань емоційного стану дитини (тривожність, агресивність);
● з питань проявів булінгу;
● з питань конфліктів між однокласниками;
● з питань адаптації учнів 5-х класів до навчання;
● з питань готовності до переходу у середню ланку навчання учнів 4-х класів.
● з питань сприяння свідомому професійному самовизначенню учнів 9 - 11 класів
● індивідуальні консультації за запитом.
Також за даний період роботи проводилися наступні роботи просвітницького напряму:
До дня ментального здоров’я ( 10 жовтня) проведено:
- години спілкування щодо профілактики і зміцнення психологічного здоров’я з учнями 9 – 11 класів,
- Флешмоб «Руханка сили».
День протидії торгівлі людьми ( 18 жовтня) :
- Перегляд презентації «Торгівля людьми» з учнями 9 класу;
- Бесіди з учнями 8 – 9 класів «Люди не товар», «Безпечне працевлаштування», «Туристична подорож за кордон»;
- перегляд фільмів в 10 - 11 класі «Станція призначення – життя», «Правда про торгівлю людьми».
Тиждень добра та толерантності ( 13 – 17 листопада):
- з учнями 1 – 4 класів проведено гру «Добро», « Валіза добрих справ», «Толерантні друзі», «Так – Ні», « Сонечко добра»,
- з учнями 5 - 7 класів вправу "Всі ми не схожі один на одного", анкетування "Чи толерантна ти людина?"
Акція «16 днів проти насильства» ( з 27 листопада по 8 грудня ):
- Заняття з учнями 7 класу « Сім’я без насильства
- Перегляд відеороликів «Вся правда про наркотики», «ВІЛ/СНІД» з учнями 11класу;
- Анкетування щодо виявлення насильства в сім’ї та школі з учнями 5 – 9 класів;
- Анкетування «Чи все ми знаємо про СНІД»
- Заняття з учнями 10 класу « ПРАВДА ЧИ МІФ про СНІД»;
- Урок доброти « Дорогою добра» з учнями 6 класу;
Міжнародний день протидії булінгу ( 4 травня) :
- Гра «Якщо тебе ображають» з учнями 2 класу;
- Вправа "Рука допомоги" та "Серце доброти" з учнями 3 класу;
- Заняття з учнями 5 – 8 класів « Зупинимо булінг разом»
День захисту дітей ( 1 червня) :
- Конкурс малюнок на асфальті « Дитинство без війни» з учнями 1 – 5 класів;
- Заняття « Весь світ у долонях дитинства» з учнями 2 класу
- Ігри та вікторини «Свято дитинства» з учнями 1 класу
Просвітницька робота серед батьків проводилась через тематичні індивідуальні консультування та безпосередню участь у батьківських зборах.
Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу. Запроваджений комплексний підхід щодо запобігання булінгу (цькування), інших негативних явищ в освітньому середовищі: створена комісія з розгляду випадків булінгу (цькування), введені в дію (оприлюднені на офіційному сайті закладу) Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування), відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) та Процедура подання учасниками освітнього процесу заяв про випадок булінгу (цькування) та їх розгляд; розроблені заходи щодо профілактики булінгу, кібербулінгу; оформлені інформаційні стенди з даної тематики; до щорічного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників включено підготовку з питань формування соціальних компетентностей та навичок запобігання та протидії булінгу (цькуванню); за підсумком 2023-2024 н. р. випадків булінгу не зафіксовано.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у закладі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:
1.Діти з особливими потребами - 1
2.Діти АТО , ЗСУ - 26
3.Діти з багатодітних сімей - 41
4.Діти з малозабезпечених сімей - 2
5.Діти з неповних сімей - 9
6.Діти які стоять на шкільному обліку - 0
7.Діти напівсироти - 10
Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2023/2024 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.
У 2023/2024навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.
У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. В навчальному закладі оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2023/2024 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.
У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.
З вересня 2023 по червень 2024 року було зафіксовано 2 випадки травм під час освітнього процесу та один - побутового характеру.
У 2024/2025 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах, під час повітряних тривог та під час екскурсій.
Протягом 2023/2024 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, правил поведінки з невідомими предметами та знахідками, при мінуванні, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з БЖ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з БЖ, планах класних керівників, класних журналах.
«Твій друг – безпечний рух. Вивчаю, знаю, дотримуюсь!» під таким гаслом пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху в початкових класах, мета якого: профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
В рамках тижня класними керівниками були проведені тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відео презентацій та навчальних мультфільмів. Проведено наступні заходи : конкурс знавців правил дорожнього руху, конкурс дитячих малюнків на тематику безпечного руху, проведено тематичні класні години, квест між учнями 7 –х класів, а також був проведений Єдиний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому»
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директорі, на класних батьківських зборах.
Проведена соціальна паспортизація класів, школи. Складені і опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні 1-4-х класів, діти-сироти, під опікою, діти-інваліди, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок), діти учасників бойових дій.
Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники супроводжують та знаходяться разом з дітьми в їдальні. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.
З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по школі учнів 5-11 класів та вчителів.
Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту школи у 2023/2024 навчальному році в основному виконані. У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2023/2024 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів «Основ здоров‘я» у 4-9-х класах; предмета – Захист України у 10-11-х класах.
Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.
Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню для учнів 1-4 класів та пільгових категорій забезпечено одноразовим гарячим харчуванням. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення Королівської селищної ради.
Категорія | К-ть учнів | Примітка |
1-11 класи | 62 | За рахунок батьків |
Діти – учасників бойових дій | 24 | Пільгова категорія |
Діти з особливими потребами | 1 | Пільгова категорія |
Діти з сімей ВПО | 7 | Пільгова категорія |
Навчальний заклад укомплектований штатом кухаря та підсобним робітником. Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, заміна посуду здійснювалася за рахунок бюджетних коштів. Протягом року адміністрацією закладу та органами громадського самоврядування здійснювалися перевірки організації та якості харчування.
Необхідними складовими процесу організації харчування у закладі є:
✔ видання відповідних наказів;
✔ затвердження списку дітей пільгової категорії;
✔ відпрацювання режиму і графіка харчування дітей;
✔ приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості;
✔ складання меню-розкладу;
✔ виготовлення страв;
✔ проведення реалізації готових страв;
✔ ведення обліку дітей, які отримують безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків; дітей , які потребують дієтичного харчування;
✔ контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів;
✔ інформування батьків під час проведення батьківських зборів про організацію харчування дітей у закладі.
Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу. В приміщенні для приготування їжі дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв.
Продукти харчування та продовольча сировина надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням, та за кошти батьків здійснюється класними керівниками, вихователями ГПД, які вчасно повідомляють про присутність або відсутність учнів особу, відповідальну за організацію харчування.
В шкільній їдальні не допускається використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості; реалізація страв та виробів, продуктів харчування, які не допускаються в дитячому харчуванні, використання обладнання та інвентарю не за призначенням. Щомісяця директором закладу з бракеражною комісією перевіряється стан організації харчування в закладі. Обов’язково в закладі ведеться щоденний облік харчування дітей за бюджетні кошти та батьківські кошти, згідно акту та журналу обліку харчування.
В цьому навчальному році учні закладу мали покращену калорійність обідів за рахунок коштів Всесвітньої продовольчої програми шкільного харчування ООН WFP «World Food Programе» - 15% від вартості обідів. Хоч і додало паперових звітів, але це того варте.
РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
На кінець 2023/2024 навчального року у початкових класах закладу освіти навчається 91 учень, у 5 - 9 класах – 123+1 учнів, у 10-11 класах – 25 учнів.
Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2023/2024 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів за 2022/2023 навчальний рік.
За підсумками аналізу навчальних досягнень 2022/2023навчального року із 239 учнів 1-11 класів:
✔ 48 учнів 1 – 2 класів оцінені вербально і батькам вручені свідоцтва досягнень їх дітей;
✔ 43 учнів 3 – 4 класів оцінені рівнево і їх батьки також ознайомились зі свідоцтвами досягнень.
✔ 149 учнів 5 – 11 класів оцінено за 12 бальною щкалою.
✔ 239 учнів переведено на наступний рік навчання;
✔ 1 учень закінчив навчання за інклюзивною формою;
✔ 1 учень закінчив навчання за індивідуальною (педагогічний патронаж) формою;
✔ 15 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;
✔ 5 учнів навчались на екстернатній формі навчання
✔ 20 учнів навчалось дистанційно
✔ не атестованих учнів немає.
У закладі освіти навчалися 7 учнів ВПО з 1 по 11 класи.
У навчальному році, що минув, освітня діяльність початкової школи була спрямована на реалізацію вимог Концепції державної політики в сфері освіти «Нова українська школа». Діяльність педагогів знайшла своє відображення у застосуванні методик компетентісного та інтегрованого навчання, практично-діяльнісних та дослідницьких підходів, дотриманні принципів дитиноцентризму та безпечності організації освітнього середовища.
Відстеження особистісного розвитку дитини та хід опановування нею навчальним досвідом, як основою компетентностей, здійснювалося шляхом упровадження системи формувального оцінювання. Використання такої форми оцінювання дозволяє відстежувати особистісний поступ кожної дитини, хід опановування нею змістом навчального матеріалу та вибудовувати індивідуальну освітню траєкторію розвитку особистості.
У закладі організовано навчання інклюзивного класу і створено команду супроводу для підтримки учня з особливими освітніми потребами, який навчається в 6 класі. Проведено три засідання команди супроводу, на якому були присутні члени команди закладу і представники Королівського інклюзивно-ресурсного центру, директор - Мешко Євгенія та психолог центру. Для допомоги вчителеві, в інклюзивному класі працює асистент вчителя, Шуба Лілія Петрівна.
Один учень 8-Б класу, навчається на індивідуальній формі навчання (педагогічний патронаж), за індивідуальним планом на 14 годин. У нашому закладі освіти навчаються 7 учнів з сімей ВПО.
За заявою батьків і у зв’язку з виїздом за кордон, у закладі освіти навчалися 20 учнів дистанційно та 5- ро за екстернатною формою навчання: 2 – є учнів 9 класу: Нестерчук Денис та Чейпеш Вікторія, один учень 10 класу – Гелетей Юрій та 2 – є учнів 11 класу: Данило Станіслав та Товт Іван.
Для роботи з цими учнями вчителі закладу освіти працювали на платформах; Освіта.ua; «Всеосвіта»; Zoom; Google Classroom, Google Meet, Learning Apps; На Урок, «Мастер-тест» та ін. Учні виконували тести, письмові роботи, брали участь в усних формах контролю (усний переказ, читання напам'ять віршів та прозових текстів, виконували презентацї та захист проєктів із використанням відеоінструментів.
Усі учні здали річне оцінювання і завершили навчання.
Згідно рекомендацій МОН України та рішенням педагогічної ради, у закладі прийнято рішення про формувальне оцінювання учнів 1-2 класів, рівневе оцінювання учнів 3-4 класів та бальне оцінювання учнів 5-6 класів НУШ. За підсумками навчальних досягнень учнів 3-11 класів за 2023-2024 н. р., на високому рівні закінчили 15 учнів (8 %):
1. Левдар Алісія – 3 клас
2. Дзяпко Олександр – 3 клас
3. Петречко Валерія – 4 клас
4. Газдик Майя – 4 клас
5. Боженко Злата – 4 клас
6. Онисько Дмитро – 3 клас
7. Данило Вікторія – 5 клас
8. Шестак Олександра – 5 клас
9. Вамош Магдалина – 5 клас
10. Гелетей Вікторія - 5 клас
11. Бучук Надія – 6 клас
12. Левдар Домініка – 8-А клас
13. Данко Каріна Іванівна – 9 клас
14. Онисько Яна Олександрівна – 9 клас
15. Матій Йосип Святославович – 9 клас
Усі учні за відмінні успіхи у навчанні нагороджені Похвальними листами. Данко Каріна, Онисько Яна, Матій Йосип, учні 9 класу, отримали свідоцтво з відзнакою.
Учень 11 класу, Семак Михайло, з найвищим результатом здав НМТ – 2024 року - 200 балів з математики, вчитель математики - Петречко Мар’яна Михайлівна. Семак Михайло нагороджений Похвальною грамотою за високі результати у вивченні окремих предметів.
Достатній рівень навчальних досягнень із 191 учня 3-11 класів у закладі, які оцінюються, показали - 55 уч. (29 %) середній рівень – 91уч. (48%). Початковий рівень - 30 уч.(16 %) Середній бал класу у ЗО - 7.3 бали.
Відповідно до Наказу МОН України від 11 січня 2023 р. № 19 учнів 4-х та 9-х класів звільнено від ДПА та відповідно до Закону України від 08.11. 2023 року №3438-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо ДПА та вступної кампанії в 2024 році», учнів 11 класів у 2023-2024 навчальному році звільнено від державної підсумкової атестації (ДПА). Всі учні 11 класу, які навчалися в школі очно, взяли участь у НМТ і всі його успішно пройшли. 22 червня випускникам були вручені свідоцтва. Хай щасливою буде їх життєва дорога!
Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є впровадження вивчення профільних предметів в старшій школі. Так у 10-11 класі запроваджений математичний профіль.
Середня наповнюваність класів у 2023/2024 навчальному році становить 20,25 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2023/2024 навчальному році були:
✔ організація обліку дітей та підлітків на території обслуговування;
✔ спільна робота з ДНЗ;
✔ контроль відвідування учнями навчальних занять;
✔ організація навчання за інклюзивною формою;
✔ функціонування гуртків;
✔ індивідуальна робота з учнями та батьками;
✔ надання закладом якісної освіти.
Однак війна вносить свої неприємні корективи. Аналіз причин руху учнів свідчить, що вони зумовлені зміною місця проживання родини або пов’язані з переїздами за кордон.
Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.
Ефективною формою роботи з обдарованими учнями є різні конкурси та олімпіади, Всеукраїнські інтерактивні конкурси, що проводяться з метою пошуку талановитих школярів та розкриття їхнього творчого потенціалу.
Вчителів закладу було залучено до складу журі ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів та олімпіад: вчителів української мови та літератури, Федько О.М., Данко М.Й., вчительку фізики – Макарову В.М., вчителя географії - Русінка Мир. В., вчительку англійської мови - Кивир С.І., вч. історії – Данило А.В., вч. математики – Петречко М.М., вч. трудового навчання – Булезу М.Ю.
У закладі освіти проведено І етап Всеукраїнських предметних олімпіад і конкурсів з української мови ім. П. Яцика, Конкурсу імені Тараса Шевченка та визначено переможців.
За результатами проведення Конкурсів та Всеукраїнських олімпіад ІІ етапу та на підставі протоколів засідань журі про підсумки проведення ІІ етапу олімпіад, конкурсу з української мови імені Петра Яцика та конкурсу імені Тараса Шевченка маємо переможців:
1. Петречко Валерія, уч. 4 класу – посіла ІІ місце у ІІ етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика (вч. Кіральгазі Н.В.)
2. Данило Вікторія, уч. 5 класу – посіла І місце у ІІ етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика (вч. Данко М.Й.), яка захищала честь громади на обласному рівні.
3. Бучук Надія, уч. 6 класу – посіла ІІІ місце у ІІ етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика (вч. Федько О.М.)
4. Бідзіля Домніка, уч. 8-Б класу – посіла ІІ місце у ІІ етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика (вч Данко М.Й.)
5. Онисько Яна, уч. 9 класу – посіла ІІІ місце у ІІ етапі Конкурсу з української мови імені Петра Яцика (вч. Федько О.М.).
6. Левдар Домініка, уч. 8-А класу – посіла ІІІ місце у ІІ етапі Конкурсу з української мови імені Тараса Шевченка (вч. Данко М.Й.).
7. Бучук Надія, уч. 6 класу – посіла І місце з математики у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад (вч. Петречко М.М.)
8. Левдар Домініка, учениця 8-А класу – посіла ІІ місце з англійської мови у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад (вч. Кивир С.І.)
9. Данко Каріна, уч. 9 класу – посіла ІІІ місце з української мови у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад (вч. Федько О.М.)
10. Матій Йосип, уч. 9 класу – посів ІІ місце з історії у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад (вч. Данило А.В.)
11. Матій Йосип, уч. 9 класу – посів І місце з трудового навчання у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад (вч. Булеза М.Ю.)
12. Лугош Василина, уч. 9 класу – посіла ІІІ місце з трудового навчання у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад (вч. Булеза М.Ю.)
13. Лугош Василина, уч. 9 класу, посіла ІІІ місце обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея» з біології за роботи «Одуд» та «Зоологічна галерея».
14. ІІІ місце у обласному турі Конкусу краєзнавчо-дослідницьких робіт експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», у напрямі «Козацькому роду нема переводу», здобули учні Сасівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів під керівництвом учителів Данко М.Й., Федько О.М. та Данило А.В.
З метою посилення контролю за якістю знань учнів, адміністрацією закладу проведені діагностувальні перевірні контрольні роботи в 1- 4 класах за І та ІІ семестр з української мови, математики та англійської мови.
Проведено також моніторинги з української мови, англійської мови та математики, алгебри, геометрії у 5 -11 класах.
У 2023-2024 н.р. педагогічний колектив закладу освіти розпочав працювати з електронним журналом на тлатформі Х’юман. У зв’язку з військовим станом та російською агресією, два дні навчальний процес у ЗО проводився із застосуванням дистанційних форм навчання. Вчителі закладу працювали на платформах Х’юман, Google classroom, Naurok, «Мастер-тест», «Всеосвіта».
РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНЮВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
З метою науково-методичного забезпечення та інформаційного супроводу педагогічного процесу, організації удосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних працівників, адміністрацією здійснено аналіз організації системи методичної роботи закладу за 2023-2024 навчального року. Методична робота з педагогічними кадрами у навчальному закладі була спрямована на вдосконалення професійної компетентності кожного вчителя.
Кадрове забезпечення педагогічних працівників закладу освіти на кінець 2023-2024 н. р.
Всьо го педагогічних працівників | Освіта | Із них | Кваліфікаційна категорія | Інші дані | ||||||||
Вища | Бакалавр | Середня спеціа льна | Заслу жений вч. | Вч.ме тодист | Стар ший вчит. | Відмінник освіти | Вища | І | ІІ | Спеціаліст
| 11тариф.розряд( 3 с.осв.) | |
25 | 22 |
| 3 | - | - | 6 | - | 11 | 4 | 5 | 2 | 3 |
У 2023-2024 навчальному році педагогічний колектив продовжував працювати над реалізацією методичної проблеми закладу освіти «Формування конкурентно-спроможної особистості учня на основі ключових компетентностей, через реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу».
Протягом року на засіданнях МР розглядалося і обговорювалося ряд питань: Огляд нормативних, директивних документів, новинок психолого-педагогічної літератури. Робота з обдарованими учнями, участь у предметних олімпіадах, Конкурсах. Підготовка і проведення моніторингу якості освіти. Супровід інклюзивного та індивідуального навчання (педагогічний патронаж) та розробка індивідуальних програм розвитку учнів з ООП. Методичний і психологічний супровід учнів і вчителів в інклюзивному класі. Підготовка і проведення атестації педпрацівників. Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2024 році, участь у вебінарах, семінарах, самоосвіту. Творчі звіти голів МО та вчителів, що атестуються. Узагальнення передового педагогічного досвіду. Підведення підсумків методичної роботи за 2023-2024 н.р.
На виконання завдань, поставлених перед педагогічним колективом, протягом року проведено педагогічні ради:
- « Професійний стандарт учителя». ( Макарова В.М.- директор закладу )
- « Атестація - крок до вдосконалення». (Деяк О.В.- ЗДНВР )
- «Формування позитивного мікроклімату в учнівському середовищі»».
( Данило А.В. – заступник директора з виховної роботи)
- «Вибір підручників для 2, 7 , 10, 11кл.» ( Деяк О.В. – ЗДНВР)
Протягом 2023-2024 н.р. організовано роботу та методичний супровід шкільних МО вчителів-предметників та класних керівників:
1. МО вчителів початкових класів та вихователів групи продовженого дня (голова МО Шуба В.І., вч. початкових класів, «спеціаліст вищої категорії» та звання «старший вчитель»);
2. МО вчителів суспільно- гуманітарного циклу (голова Кивир С.І., вч. англійської мови, «спеціаліст вищої категорії»);
3. МО вчителів природничо-математичного циклу (голова Русінка Мар. В., вч. біології, хімії, «спеціаліст вищої категорії»);
4. МО класних керівників (голова Данило А.В., ЗДВР, вчитель історії, спеціаліст ІІ категорії»).
Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку, підвищення якості знань учнів.
У 2024 році усі педагогічні працівники пройшли курси підвищення кваліфікації у Закарпатському ІППО м. Ужгород. Також вчителі брали участь у конференціях, вебінарах, семінарах на різних платформах.
Відповідно з перспективним планом роботи закладу у 2023-2024 н.р. атестувалися такі педагогічні працівники :
1. Макарова Віра Михайлівна, директор закладу освіти та вчитель фізики, на відповідність займаній посаді та на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та звання «старший учитель».
2. Деяк Ольга Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, на відповідність займаній посаді.
3. Данило Анжела Василівна, заступник з виховної роботи, на відповідність займаній посаді.
4. Булеза Микола Юрійович, вчитель інформатики та технологій, на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».
5. Сасин Катерина Іванівна, педагог-організатор, на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст ІІ категорії».
Протягом навчального року вчителі провели ряд відкритих уроків та позаурочних заходів.
Макарова Віра Михайлівна, вчителька фізики, провела відкритий урок з фізики у 7 класі на тему: «Визначення густини твердих тіл рідин».
Відкритий урок з трудового навчання у 8 класі на тему: «Виготовлення технологічної карти виробу», провів учитель трудового навчання, Булеза Микола Юрійович.
Бідзіля Сніжана Іванівна, вихователька ГПД, провела з учнями 2 класу відкриту виховну годину на тему: «У єдності сила».
Відкритий виховний захід на тему: «Коли болить душа за Україну», провела Сасин Катерина Іванівна, педагог-організатор. Учителі провели відкриті уроки та виховні заходи на високому рівні, поділилися з колегами педагогічним досвідом.
Сприяли активізації навчально-виховної роботи в закладі предметні тижні, які проводилися згідно річного плану закладу.
Протягом року вчителі суспільно-гуманітарного циклу та вчителі початкових класів проводили різні позаурочні заходи спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів: ХХІV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, ХІV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, олімпіада з української мови. До Дня писемності та мови проведено Всеукраїнський радіодиктант єдності.
До Дня рідної мови проведено конкурс знавців рідної мови між учнями 5- 6 класів. Під час Шевченківського тижня учні 9 класу майстерно виконали інсценізацію поеми Т.Г.Шевченка «Наймичка», конкурс читців поезій Т.Г.Шевченка та конкурс музичних творів на вірші Тараса Шевченка.
Учитель історії, Данило Анжела Василівна, провела ряд просвітницьких заходів присвячених пам’ятним датам нашої історії.
Місячник бібліотек насичений різними заходами та посвяту в читачі учнів 2 класу, провела бібліотекар закладу освіти, Лугош Марія Василівна.
Учителі початкових класів та вчителі природничого циклу провели екомарафон "Всесвітній день Землі - 2024". Метою акції було виховання свідомого екологічного ставлення до навколишнього середовища та формування національної культури чистоти. Учні висаджували квіти та дерева, формували клумби. З учнями початкової школи проведено урок-мандрівку планетою Земля, виховну бесіду «Бережімо рідну Землю!», годину спілкування «Земля – наш спільний дім!», вікторину до Всесвітнього дня землі. Презентували міні-проект «Моя обіцянка Землі» та колективну творчу роботу «Планета у твоїх руках!», грали у цікаву та захоплюючу гру «Добрі вчинки – для планеты», переглядали пізнавальні відеоролики «Земля – наш рідний дім, нам жити в нім…». У закладі освіти проводилася загальнонаціональна акція єднання та віри «Випускники-2024 року для майбутніх поколінь» із висадження зелених насаджень на території закладу.
Пізнавальний захід прощання з букварем провела учитель першого класу, Шуба Віра Іванівна, незабутній день наповнений цікавими завданнями, піснями, віршами та танцями, хороший підсумок навчального року.
Ці заходи є ефективною формою позакласної роботи. Вони активізують пізнавальну діяльність учнів, сприяють покращенню засвоєння навчальної програми.
З метою популяризації здорового способу життя вчитель фізичної культури, Русінка І.М. та вчителі початкових класів у вересні 2023 року провели Тиждень фізичної культури і спорту.
Цього року вперше проводився наймасштабніший спортивний проєкт країни «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги». Спортивні змагання, з яких учні нашого закладу здобули ряд перемог: команда волейболісток, "Леді Сасово", стала срібним призером у районному етапі змагань, тренер, учитель фізичного виховання, Русінка Іван Миколайович.
1 місце у першому етапі змагань Королівської громади здобули футболісти нашого закладу, "Сасівський Легіон-Простір", тренер Русінка Іван Миколайович. Здорова дитина - здорова Україна – це девіз нашого закладу.
17-18 листопада відбувся Молодіжний Форум Єдності "Гідні.Вільні.Незламні", який організувала ГО "Нова генерація України " із Закарпаття, під керівництвом Марії Рущак, за підтримки Закарпатської ОДА та департаменту освіти, науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА. Представники Королівської ТГ, Фадєєв Олександр, учень 10 класу Сасівського ЗЗСО І-ІІІ ст., Коста Катерина, учениця 10 класу Королівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів номер один та Деяк Ольга Василівна, ЗДНВР Сасівського ЗЗСО І-ІІІ ст. були запрошені і мали змогу долучитися до такого масштабного заходу. Два дні вони брали участь у різних пізнавальних тренінгах, лекціях, цікавих мотивуючих зустрічах з відомими людьми, обмінювалися досвідом з громадсько-активними лідерами Закарпаття, Запоріжжя, Кременчука та інших куточків України, брали участь у військово-патріотичному вишколі.
2023-2024 навчальний рік, триває другий рік війни але навчання продовжується. В цей час як ніколи ми повинні цінувати незалежність нашої держави, любити її, вивчати історію, бути патріотами своєї країни. Виховна робота завжди була невід’ємною складовою освітнього процесу, а зараз, в умовах військової стану, її важливість складно переоцінити. Усе, що відбувається зараз – виклик для школи, для вчителів та учнів.
Найважливішими напрямами виховної роботи є:
- психологічна та емоційна підтримка учнів;
- навчання правил поведінки в умовах воєнного стану (під час повітряних тривог, поводження з вибухонебезпечними предметами, перша медична допомога тощо);
- національно-патріотичне виховання.
- адаптація та підтримка учнів-ВПО;
-розвиток критичного мислення та медіаграмотності;
У 2023-2024 н. р. виховна діяльність школи була спрямована на реалізацію Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, державних національних програм.
Виховна робота охоплює всі напрямки виховання та включає у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, щодо втілення національної програми «Молодь України», «Комплексної програми профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді», «Концепції національно-патріотичного виховання», Національної компанії «Стоп насильству!», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів у закладах загальної середньої освіти України».
Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в 2023-2024 навчальному році працювало 4 класні керівники 1-4 класів, 8 класних керівників 5-11 класів, педагог-організатор, практичний психолог, соціальний працівник, заступник директора з виховної роботи, керівники гуртків.
Гурткова робота
З метою удосконалення та розширення кругозору учнів, патріотичного виховання у закладі працювали такі гуртки-«Квітникарство» та національно - патріотичний гурток - «Джура», «Школа безпеки». До гуртків було залучено 75 вихованців які активно долучалися до всіх масових заходів які були проведені у закладі протягом року.
Національно –патріотичне виховання
Протягом 2023-2024 н .р. в школі були проведені такі заходи:
1 вересня в школі було проведено свято Першого дзвоника. Класними керівниками був проведений перший урок на тему: «Ти як? Повертаємось до школи!». Живучи в реаліях війни, ми не даємо собі забути про людей, які захищають і захищали нашу країну від агресора, тож кожен день всі учасники освітнього процесу долучаються до загальнонаціональної хвилини мовчання.
21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. З нагоди Дня миру у Сасівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів класними керівниками проведено тематичні виховні години а також проведено благодійний ярмарок. Зібрані кошти були передані воїнам-захисникам нашого села.
1 жовтня до Дня захисників України працювала лекторська група у 1-11 класах. Старшокласники ознайомили учнів з історією виникнення свята. А також було проведено святкову лінійку на якій був присутній воїн нашого села Шетеля Василь. Після закінчення лінійки учні мали можливість поспілкуватися з героєм на зустрічі в актовій залі.
Війна забирає життя багатьох людей. З нашого села вже загинуло четверо захисників і воїн Кіш Владислав Васильович отримав орден «За мужність» ІІІ ступеня - посмертно. 11 жовтня 2023 року орден було передано батькам загиблого воїна на лінійці де були присутні працівники прикордонної служби, голова Королівської ТГ Чейпеш Антон Павлович, староста нашого села Криванич Іван Васильович.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у десять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.У закладі було проведено виховний захід «Україна – країна нескорених»
Традиційно у четверту суботу листопада, яка 2023 року припала на 25 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв масових голодів 1921—1923 та 1946—1947 років та Голодомору-геноциду 1932—1933 років. Учні разом з вчителями приєдналися до акції «Запали свічку» ,також було проведено виховні години класними керівниками та захід реквієм «Голодомор 1932-1933 років»
І на передовій, і в тилу кожен робить усе можливе, аби якнайшвидше здолати ворога та повернутися до мирного життя. Так в черговий раз учні та педагоги закладу вклали свою, невелику частку до наближення нашої перемоги - долучилися до плетіння маскувальної сітки для наших воїнів.
Разом ми плетемо невидимий щит захисту для тих, хто стоїть на захисті нашої країни. Протягом навчального року учнівський та педагогічний колективи долучалися до різних видів волонтерської діяльності такі як плетіння маскувальних сіток, збір коштів, приготування голубців та котлет.
До Дня Збройних сил України в нашому закладі відбувся "Парад малятських військ". Участь у якому брали учні 1- 4 класів, які гідно представили свої рої!
У школі працює гурток національно – патріотичного спрямування «Джура». Тож гуртківці активно брали участь у всіх етапах гри. У 2023-2024 році на територіальному етапі гри участь брали два рої. Середня вікова група рій «Прикордонники» та старша вікова група рій «Незламні». І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» відбувся 8 грудня, де рої взяли участь у конкурсі «Відун» та посіли ІІІ місце - середня вікова група рій «Прикордонники» та ІІ місце – старша вікова група рій «Незламні». Цього річ таборування проходило з 13 по 15 травня. Під час таборування були проведені такі види змагань як «Впоряд», «Пластун», «Фізична підготовка», «Смуга перешкод». За підсумками гри ми здобули призове місце, рій «Прикордонники» зайняли ІІ місце у середній віковій категорії.
2023 -2024 н. р. був багатий на призові місця на рівні області. Пошуковий загін «Жовто-блакитні серця» отримав І місце в обласному турі конкурсу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» в номінації «Козацькому роду нема переводу» . За підсумками ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу "Новорічна композиція" В номінації "Новорічна композиція" ІІ місце отримала Сасин Яна, учениця Сасівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.
4 грудня 2023 року стартувала всеукраїнська акція "Національний тиждень читання", організована Українським інститутом книги. Гасло цьогоріч - " Бути своїми". З натхненням, активні читачі нашої бібліотеки долучились до цієї акції. У бібліотеці обладнана фотозона тижня, оформлена книжкова виставка та з учнями 1-3 класів проведена літературна година : " Розкажу Миколаю про що я читаю". На бібліотечному занятті: "Мандрівка в чарівний світ казок", юні дослідники почитали уривки з книг, відгадували з якої казки рядок, отримували телеграми від казкових героїв, розв'язували літературні математичні загадки, демонстрували свої малюнки та підвели підсумки про користь читання.
22 грудня 2023 року відбувся Новорічний ранок для учнів 1-4 класів. Усі присутні поринули в таємничу атмосферу казки, пісень, ігор, танців та привітань за участю дітей. На святі кожен учень отримав подарунок від голови Королівського ОТГ.
З метою збереження і розвитку різдвяних традицій, популяризації колядки та укріплення підростаючого покоління у Сасівському ЗЗСО І- ІІІ ступенів 22.12.2023 року було проведено огляд- конкурс колядок, вертепних дійств «Колядуємо разом» .
16 лютого 2024 року проведено виховний захід до Дня єднання.
20 лютого 2024 року - десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє. У закладі працювала інформаційна група, а також учні вшанували пам’ять запалюванням свічок біля банеру «Герої Небесної Сотні» в центрі села.
Виховна робота завжди була важливою ланкою в освітньому процесі, а зараз, в ці важкі для країни і для всіх нас часи, вона стала невід'ємною ланкою нашого життя.
Тож в нашому закладі 29 лютого 2024 р. з учнями 2 класу була проведена виховна година "У єдності сила", де вихователь ГПД Бідзіля Сніжана Іванівна, розширила кругозір дітей про найважливіші цінності, які об'єднують .
12 березня відбулася зустріч воїна – добровольця, односельчанина та колишнього учня нашого закладу, Кайла Михайла Михайловича, з учнями старших класів.
Зустріч була теплою і зворушливою. Говорили про свідомий життєвий вибір, смерть, страх і мотивацію, натхнення, мужність, героїзм, відповідальність, цінність знання, очікувану перемогу і майбутнє України, яке, на переконання всіх, буде мирним і процвітаючим.
На згадку про зустріч, Михайло Михайлович, подарував надихаючі та мотивуючі книги, які допоможуть досягти успіху, покращити якість життя та розвинути свій потенціал. Щиро сподіваємось, що ця зустріч стала свідченням нашої шани, вдячності, поваги та любові до наших воїнів, захисників, Героїв з великої літери.
Війна в Україні триває далі, вона увиразнює, загострює відчуття та усвідомлення людини, породжуючи спонтанний вибух важливого, наболілого, сутнісного. 14 березня у Сасівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, педагог - організатор Сасин Катерина Іванівна, провела відкритий виховний захід на тему: "Болить душа за Україну". Поезія війни – це коли стихія життя проймає душу і відображається у промовистому, сильному образному слові. У часи, коли Україна знову виборює своє право на незалежність, незламний народ найсильнішої в світі нації виборює ПЕРЕМОГУ словом.
26 квітня 2024 року проведено виховний захід «Чорнобиль»
До Дня пам’яті та примирення було проведено виховні години класними керівниками, педагог - організатор організувала покладання квітів та запалювання свічок біля пам’ятника невідомому солдату.
24 травня у Сасівському ЗЗСО І - ІІІ ступенів відбулася урочиста подія присвячена відкриттю експозиції у краєзнавчому музеї уродженцю нашого села - Бідзілі Миколі Івановичу - видатному науковцю в галузі космічної біології, фізіології рослин, біофізики й радіобіології, українському державному та громадсько - політичному діячу, засновнику й почесному Президенту Товариства закарпатців у м. Києві.
Ініціатором відкриття експозиції став народний депутат кількох скликань - Станіслав Аржевітін який презентував нам фільм «Знайомтесь – Бідзіля Микола Іванович». Свято було відкрите урочистою лінійкою потім гості ознайомилися з музеєм, екскурсоводи 9-10 класів ознайомили гостей з історією нашого села та історією виникнення музею. Закінчили ми урочисте відкриття переглядом фільму про Бідзілю Миколу Івановича.
Наше село славиться багатьма відомими та талановитими людьми. Одним з них є наш соловейко - Петро Матій. На жаль йому не вдалося побувати на урочистому відкритті експозиційного куточка Бідзілі Миколи Івановича. Тож ми запросили його на зустріч до нашого закладу. 6 червня 2024 року Петро Петрович ознайомився з шкільним музеєм та розповів учням та колективу школи про свій життєвий шлях і про моменти життя, які зводили його з Миколою Івановичем.
Згідно циклограми роботи школи, щомісяця проводиться – засідання Ради профілактики правопорушень. Протягом навчального року розглянутий та поновлений банк даних учнів внутрішкільного обліку, на даний момент на обліку учнів немає. Учні задіяні у гуртках та дитячих об’єднаннях. Дирекція школи та класні керівники неодноразово проводили бесіди з учнями та їх батьками .
Систематично проводяться тематичні інформаційні години, які готують члени лекторської групи.
13 червня проведено свято останнього дзвоника.
Благодійний ярмарок до Дня миру.
Вручення ордена «За мужність» ІІІ ступеня Кіш Владиславу Васильовичу –посмертно.
1 жовтня «День Захисника України» Зустріч із захисником України- Шетелею Василем.
Плетіння маскувальних сіток.
Хвилина мовчання
Виховний захід присвячений вшануванню пам’яті загиблих під час Голодомору
Парад малятських військ до Дня Збройних сил України
День Гідності та Свободи
Конкурс на кращу колядку
Новорічний ранок
День пам’яті «Героїв Небесної Сотні»
Виховний захід «Болить душа за Україну»
Зустріч з воїном-добровольцем Кайлом Михайлом Михайловичем.
Участь у місцевому етапі гри «Сокіл(«Джура»)»
Відкриття експозиційного куточка в шкільному музеї присвяченого Бідзілі Миколі Івановичу.
РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
У 2023/2024 навчальному році адміністрація закладу освіти разом із педагогічним та технічним колективом працювала над реалізацією Стратегії розвитку комунальної установи за для створення освітнього середовища, що дозволить забезпечити розвиток та виховання учня, здатного впливати на свою особистісну освітню траєкторію. Стратегічна мета: Розвиток та формування в учнів ключових компетентностей, необхідних для успішної життєдіяльності конкуретноспроможної і самодостатньої особистості, вироблення сучасної моделі випускника школи, спроможного реалізувати власний позитивний потенціал.
Стратегічні напрямки розвитку закладу:
• Створення умов для отримання кожним учнем того рівня освіти, який відповідає його здібностям та індивідуальним особливостям; розвиток інтелектуальної, емоційної сфери дитини, формування його ціннісних орієнтирів, прищеплення навичок соціальної компетентності через включення кожного школяра в систему ранньої предметної орієнтації, професійного самовизначення.
• Створення безпечного, вільного від будь-яких форм насилля, комфортного та доступного освітнього середовища.
• Розвиток інноваційної діяльності школи, підвищення якості освіти.
• Інформатизація навчання, вдосконалення бібліотечного та інформаційно-ресурсного забезпечення.
• Побудова ефективної системи виховання, розвитку і соціалізації учнів.
• Розвиток творчої ініціативи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності.
• Прищеплення учням шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну.
• Виховання в учнів патріотичних почуттів, формування національної самосвідомості, любові до рідної землі свого народу, готовності до праці в ім’я України.
• Створення сучасної матеріально-технічної бази
Під час розроблення річного плану роботи закладу ми намагалися спрямувати всю діяльність закладу на виконання стратегічної мети та стратегічних напрямків розвитку освітнього закладу, що дало змогу скерувати педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, що володіє технологіями усного та письмового спілкування іноземною мовою, комп’ютерними технологіями.
Протягом 2023/2024 н. р. заклад освіти працював за освітньою програмою складеною відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.
Освітня програма для 1-4 класу розроблена відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Савченко О.Я..
Освітня програма ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405 та типової освітньої програми для 5 – го та 6 – го класу НУШ, затвердженої наказом МОН України від 19.02. 2021 року № 235.
Освітня програма ІІІ ступеня (профільна середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408. Заклад має математичний профіль.
Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України
У 2023/2024 навчальному році навчальний заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.
На даний час адміністрація навчального закладу працює над розробленням річного плану роботи школи на 2024-2025 навчальний рік. Річний план розробляється відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.
На виконання завдань, поставлених перед педагогічним колективом, протягом року проведено педагогічні ради:
- « Професійний стандарт учителя». ( Макарова В.М.- директор закладу )
- « Атестація - крок до вдосконалення». (Деяк О.В.- ЗДНВР )
- «Формування позитивного мікроклімату в учнівському середовищі»».
( Данило А.В. – заступник директора з виховної роботи)
- «Вибір підручників для 2, 7 , 10, 11кл.» ( Деяк О.В. – ЗДНВР)
Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо. Цього навчального року адміністрацією навчального закладу здійснювалося вивчення системи роботи вчителів, що атестувалися, протягом навчального року вивчався стан ведення класних журналів, щоденників. З метою посилення контролю за якістю знань учнів, адміністрацією закладу проведені діагностувальні перевірні контрольні роботи в 2 - 4 класах за перший семестр з української мови та математики.
Проведено також моніторинги з української мови, англійської мови та математики у 5 класі у кінці І семестру. Підвівши підсумки моніторингу у 5 класі, можна сказати, що учні підтвердили свої результати навчання у 4 класі. У ІІ семестрі у ЗО проведені моніторинги з української мови, англійської мови та математики у 1 - 11 класах. За результатами підведено підсумки і видано накази.
Хочу зазначити, що заклад працює в режимі стабільності. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це капітальний ремонт харчоблоку, заміна підлоги в початкових класах, капітальний ремонт даху, електромережі, другого корпусу, поновлення навчального комп'ютерного обладнання. Однак воєнний стан у державі не дозволяє поки що реалізувати наші потреби. Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію. Зокрема, на поточний ремонт нашого закладу з місцевого бюджету в цьому навчальному році виділено 4 тисячі гривень. Дякуючи голові Королівської ОТГ Чейпешу Антону Павловичу та нашим волонтерам – вчителям, що зараз знаходяться в освітніх закладах Праги, в закладі замінено всі парти в 5 – 11 класах на більш сучасні, ніж з 1984 року.
Для успішної роботи та конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників. Результати анкетування, проведенні у березні, свідчать в загальному про сприятливий психологічний клімат у колективі, проте часто між учасниками освітнього процесу виникають непорозуміння, вирішити які буває нелегко. Завжди схиляюся до конструктивного вирішення конфліктів задля прийняття рішення, яке задовільнятиме учасників конфлікту. Важлива роль у цій роботі належить психологу закладу.
Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації. Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті закладу, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.
Кадрова політика закладу спрямована на забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Протягом 2023/2024 навчального року заклад освіти був забезпечений кадрами на 100% (19 вчителів працювали в 5-11 класах, 4 – ро - у 1-4 класах, 3 – є - вихователі ГПД, 1 практичний психолог та соціальний педагог, 1 педагог – організатор, 1 асистент учителя).
Педагогічними та технічними працівниками інших професій ми забезпечені в повній мірі.
У ході атестації педагогічних працівників було проведено тижні педагогічної майстерності вчителів, де педагоги демонстрували свої надбання, ділилися досвідом роботи з колегами.
Адміністрація навчального закладу сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, розроблений перспективний план підвищення кваліфікації та план підвищення кваліфікації на рік. Планові курси педагогічні працівники проходять на базі ЗІППО, педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Всеукраїнська школа», «Едера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
При проведенні атестації адміністрація школи приділяє належну увагу моральному заохоченню педагогічних працівників, представляючи їх до нагородження грамотами різного рівня.
Щороку, з нагоди Дня працівника освіти відповідно до Положення про преміювання педагогічних працівників відбувається преміювання усіх педагогічних працівників в розмірі до одного посадового окладу. Також згідно статті 57 Закону України «Про освіту» щодо виплати педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків педагогічні працівники отримують матеріальне заохочення.
Велике значення для забезпечення освітнього процесу на належному рівні має здійснення внутрішнього контролю. В ЗО здійснювались тематичний, фронтальний, узагальнювальний види контролю. Проводився контроль за: правильністю ведення планової документації, станом відвідування уроків, роботою з учнями, схильними до правопорушень, станом викладання предметів, системою роботи педагогів, які атестуються тощо. Адміністрація згідно з графіком відвідувала уроки педагогів, надавала їм методичну допомогу. Всі матеріали, одержані під час здійснення контролю, висвітлювали, обговорювали на нарадах, на засіданнях методичних комісій, педрадах, узагальнювали наказами. Така система методичної роботи допомагає створювати чітку, злагоджену систему роботи педагогічного та учнівського колективів у розв’язанні найважливішої проблеми – підготовці кваліфікованих працівників.
Як директор школи у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації
На завершення хочу підкреслити, що сучасна школа дає учням не тільки знання, уміння та навики, а й виховує соціально адаптовану, громадсько орієнтовану особистість, яка після закінчення школи успішно займе своє місце в житті. Саме тому мікросередовище в середині школи необхідно з’єднати з реальною дійсністю навколо школи. Адміністрація та педагогічний колектив школи спрямовують свою роботу на впровадження проекту громадсько - активної школи, тобто школа партнерських стосунків громади та навчального закладу. Основна мета: не лише надавати освітні послуги учням, а й розвивати громаду, залучати батьків і мешканців села до вирішення освітніх, соціальних та інших проблем, які існують у школі і у громаді. Школа є осередком громади, освітнім, культурним центром. Адміністрація школи виступає ініціатором партнерських стосунків між педколективом, батьками, громадою.
Хочу висловити слова подяки всім тим, хто допомагав школі: учителям, батькам, старості села, працівникам амбулаторії, дитячого садка, культури, технічному персоналу школи і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю. Практика доводить, що при бажанні та при об’єднанні всіх зусиль можна досягнути великих успіхів. Але для цього нам не вистачає тільки МИРУ… Але я вірю, що кожен новий день наближає нас до НЬОГО! Ми обов’язково вистоїмо, ПЕРЕМОЖЕМО!
Директорк закладу Віра Макарова.
ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ ЗАКЛАДУ НА
2024-2025 НАВЧАЛЬНИЙ РІК:
Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання:
1. Поступальна реалізація Концепції «Нової української школи», нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.
2. Реалізація Стратегії розвитку закладу на основі Положення про Внутрішню систему якості освіти Сасівського ЗЗСО.
3. Запровадження нового принципу педагогіки партнерства що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків.
4. Запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня).
5. Підвищиння рівня якості освіти шляхом створення умов для всебічного розвитку та розкриття інтелектуального, духовного та творчого потенціалу учнів.
6. Забезпечення творчої самореалізації учнівської молоді в процесі проєктної, науково – дослідницької, пошукової та позакласної діяльності.
7. Створення середовища цілеспрямованого саморозвитку творчо-ініціативного педагога через здобуття фахових компетентностей, атестацію та сертифікацію, як зовнішнього оцінювання професійних компетентностей вчителя.
8. Впровадження в освітній процес сучасних цифрових та комп’ютерних технологій, які б дали можливість мобільно переводити навчально- виховний процес із застосуванням дистанційних форм навчання.