Безпека дітей в інтернеті

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Як діяти, якщо ознаки небезпечної поведінки в підлітка наявні, але зблизитися з дитиною не вдалося або відносини погіршилися через підлітковий період?.

Не варто ігнорувати подібну поведінку, сподіваючись, що це просто підліткові спроби маніпулювати дорослими.

Правило перше – розуміти небезпеку та не ігнорувати її.

Правило друге – спробувати зблизитися з дитиною та вивести її на відверту розмову. Іноді відразу з розмови можна зрозуміти, що підлітку терміново потрібна допомога. Якщо ознаки небезпечної поведінки в підлітка наявні, то бажано не залишати його одного. Можна попросити родичів почергувати, запросити друзів дитини, самостійно приділяти час дитині. Щоб уберегти від небезпеки необхідно максимально оточити дитину своєю увагою, але постаратися при цьому не нав’язуватися. Важливо, щоб дитина відчувала себе цінною та потрібною, а також розуміла, що їй є на кого покластися. У цьому і полягає сила безумовної батьківської любові.

Підлітковий вік – це період, коли вимоги до людини вже досить високі, дорослі, а радощі все ще дитячі. Дітям необхідно пояснити, що є різні види пустощів. Наприклад, можна сильно посваритися із близькою людиною, але потім помиритися, можна не прийти додому ночувати, але потім повернутися. Однак є експерименти, які мають незворотні наслідки. Зокрема експерименти зі здоров’ям і життям. Деякі переломи й отруєння не лікуються, а мертву людину неможливо повернути до життя. Деякі підлітки цього реально не розуміють.

І з дитячого садка дітей потрібно привчати до правил безпеки в мережі: не спілкуватися з незнайомцями; додавати в друзі в соцмережах лише тих, кого знаєш особисто; не викладати відвертих фотографій, призначених лише для близьких; не повідомляти свої геодані; відключати служби геолокації в додатках; дотримуватися приватності в чатах, пам’ятати, що повідомлення може прочитати чужа людина.

Що можуть зробити батьки, щоб допомогти дитині.

Краще лікування будь-якого захворювання – це профілактика!

1. Відкрито обговорювати сімейні та особисті проблеми дітей.

2. Допомагати дитині ставити реальні цілі в житті та прагнути до них.

 

3. Обов’язково сприяти в подоланні перешкод.

 

4. Будь-які позитивні починання дитини схвалювати словом і ділом.

5. У жодному разі не застосовувати фізичних покарань.

6. Любити свою дитину, бути уважними і, що особливо важливо, делікатними з нею.


Батькам варто приділяти своїм дітям якомога більше уваги. Можна знайти дитині хобі, наприклад, віддати її до спортивної секції або якогось гуртка. Крім того, необхідно проводити з дитиною більше часу, виїжджати з нею на природу, відвідувати музеї, виставки, тобто дати альтернативу комп’ютеру, виховувати культуру користування інтернетом.

Потрібно навчати дитину поводитися в суспільстві, прищеплювати їй певні правила етикету, виховувати любов до людей. Якщо проблема вже існує, то не зволікати і за неможливості впоратися самостійно звернутися до фахівця. Також потрібно обмежити дитині час, який вона може проводити в інтернеті та за комп’ютером узагалі.

За комп’ютерними технологіями майбутнє, вони крім шкоди приносять і значну користь. Просто потрібно використовувати їх за призначенням і з розумом